article image

Často kladené dotazy

ABradio se zaměřuje především na poskytování služeb souvisejících s šířením rozhlasového vysílání prostřednictvím internetu, především pak vytvářením vlastních internetových rádií různých žánrů. Specifickou oblasti působnosti ABradio je vytváření internetových rádií na mířu podle přání klienta.


Z těchto rádií byl vytvořen evropský portál pro posluchače z celého světa, který má ambice stát se největším portálem svého druhu na světe.

 • Mám Windows 7 a nainstaloval jsem Firefox 4 a najednou mi nehrají rádia Nejčastější problém

  Bohužel jsme zjistili, že se v operačním systému Windows 7 po upgradu na Firefox 4 mohou vyskytovat problémy s poslechem rádií. Na vině je doprovodný program (plug-in) Windows media pro Firefox, který je při problému nutno odinstalovat a nainstalovat znovu. Tato oprava se týká hlavně systému Windows 7, někdy také Windows XP. Zde je návod na odstranění problému přehrávání rádií ve Firefoxu 4

  1. odinstalujte Windows Media Player Firefox plugin v Přidat nebo odebrat programy v Ovládacích panelech a restartujte počítač
  2. Po naběhnutí systému nainstalujte Windows Media Player plugin
  3. Restartujte počítač
  4. Po opětovném naběhnutí systému by měl být problém vyřešen a rádia by měla hrát

 • Jak poslouchat WMA vysílání rádií na operačním systému Linux?

    Pro poslech rádií na Linuxu je potřeba doinstalovat program VLC a dodatečné pluginy do prohlížeče Firefox, pro nainstalování je potřeba znát správcovské heslo.      Příkaz pro instalaci programu VLC:   sudo apt-get install vlc vlc-plugin-esd mozilla-plugin-vlc     Po nainstalování je potřeba restartovat webový prohlížeč Firefox. S případnými problémy kontaktujte prosím technickou podporu helpdesk(zavi­náč)abradio.cz

 • Nejde mi naladit radio na Windows 7, co mám dělat? Nejčastější dotaz

  Je možné, že máte ve WMP vypnuté protokoly. Najeďte ve WMP do nastavení. (viz. obrázek 1)

  V nastavení přepněte na zláložku síť a zaškrtněte alespoň jeden z uvedených protokolů. Dopodučujeme všechny a potvrďte tlačítkem OK. (viz. obrázek 2)

 • Problém s přehráváním rádií na Windows 7

  Používáte Windows 7 a prohlížeč Firefox, Chrome, Operu nebo Safari a nemůžete si naladit rádia?   Bohužel si musíte doinstalovat zasuvný modul (plugin) do Vašeho prohlížeče, který používáte, protože Váš Windows media player 12 nechce se zmíněnými prohlížeči spolupracovat.     Prosíme následujte tento postup:

  1. otevřete si ve Vašem prohlížeči tento odkaz http://port25.technet.com/…ownload.aspx a stáhněte soubor k sobě do počítače
  2. otevřete si soubor, který se Vám stáhl po kliknutí na odkaz a nainstalujte do počítače
  3. po dokončení instalace si uložte rozdělanou práci, zavřete programy a restartujte počítač
  4. po restartu by měl být problém vyřešen

 • Jak poslouchat rádio přes google chrome?

  Je třeba nainstalovat nový plugin pro windows media player, jinak Vám rádio nemusí hrát. Postup v krocích:

  1. nainstalovat WMP 11 (pokud máte neinstalujte)
  2. nainstalovat tento WMP plugin http://www.google.com/…in/answer.py?…
  3. restartovat chrome

 • Jak naladit abradio?

  Na úvodní straně našeho serveru www.abradio.czsi vyberete z nabízených kategorií rádií tím, že kliknete přímo na ní a poté si zvolíte rádio z této kategorie. Tím se dostanete na stránku vybraného rádia, na které se nalézají důležité informace o rádiu. Kliknete na tlačítko Přehrát a rádio by Vám, pokud používáte operační systém Windows a máte nainstalovaný přehrávač Windows Media Player 6.4, nebo vyšší (poslední verze 11), který je součástí operačního systému Windows mělo začít hrát.

 • Proč se mi nepodařilo rádio spustit?

  Možností proč rádio nehraje může být víc. Jednou z nich je i to, že nemáte potřebný přehrávač. Ten si můžete stáhnout zde. Pokud budeme předpokládat, že máte nainstalován přehrávač a jste právě připojen do sítě Internet, máte v počítači správně nainstalovanou zvukovou kartu a správně připojené reproduktory, může to být způsobeno, pokud jste na lokální síti, např. ve firmě, zakázáno správcem Vaší sítě poslech internetových rádií, v tomto případě nezbývá, než kontaktovat Vašeho správce sitě, popř.providera (poskytovatele připojení).

 • Proč hraje rádio přerušovaně nebo trhaně?

  Poslechem rádia se Vaše připojení zatěžuje. Pokud si myslíte či víte, že máte dostatečně rychlé připojení do sítě Internet, zkuste např. přestat stahovat obrázky či programy a vyčkejte jestli rádio nezačne hrát nepřerušovaně. Pokud ovšem i přesto rádio bude hrát přerušovaně, nemáte dostatečné připojení do sítě internet a zbývá Vám jedině kontaktovat vašeho providera (poskytovatele připojení), aby Vám připojení navýšil.

 • Co mám dělat pokud nepoužívám systém Windows ?

  MacOS: Pokud používáte operační systém MacOS (Leopard, Snow Leopard, Lion, Mountain Lion), stačí posluchat MP3 stream, který mají již téměř všechna naše rádia. Linux/Unix: Pokud používáte operační system Linux, potřebujete stáhnout a nainstalovat Win32 codecpack a přehrávač MPlayer. Zdrojová adresa je uvedena v na každé podstránce rádia v položce ASX.

 • Proč mi někdy rádio najednou přestane hrát?

  V každém připojení na internet dochází občas k výpadkům. Pokud tedy dojde k přerušení spojení s naším vysílacím serverem, může se stát, že některé z rádií je na čas (5 – 30 vteřin) nedostupné. Stačí chvíli počkat a zkusit to znovu. Druhá možnost je aktivovat okno a stisknout klávesu F5 pro jeho znovunačtení.

 • Můžu nějakým způsobem přidat své oblíbené rádio na Vaše stránky?

  Ne, ale můžete zkusit napsat svému oblíbenému rádiu, že byste si jej chtěl(a) naladit přes stránky ABradia.

 • Na Vašich stránkách nemůžu nalézt svůj oblíbený hudební žánr. Co s tím ?

  Napište nám, jakou hudbu byste rád(a) slyšel. Vynasnažíme se Vám vyhovět.

 • Je poslech Vašich rádií zdarma ?

  Samozřejmě, kromě běžných poplatků (za připojení k internetu, ap.) nezaplatíte vůbec nic.

 • Smím si umístit Vaše rádio na své www stránky ?

  Smíte, ale pouze za předpokladu našeho souhlasu, který můžete získat, pokud nás budete kontaktovat na adrese abradio@abradi­o.com a uvedete adresu svých www stránek, na které chcete odkaz na naše rádia umístit. Odkazovat můžete buď přímo na podstranu věnovanou konkrétnímu rádiu a nebo přímo na spuštění rádia skrz náš přehrávač. Pouhé kopírování ASX souborů je zakázané. ABradio.cz je majitelem obsahu a bez našeho souhlasu nesmíte pořizovat kopie obsahu rádií a webových stránek nebo jej jakkoliv upravovat a využívat. Při nerespektování těchto podmínek nám nezbyde nic jiného než věc řešit soudní cestou.

 • Poslouchám mp3 stream na Win XP a IE 7 či 8 a objeví se mi chybová hláška Out of Memory Line 1

  Prosím nastavte si XP a Explorer dle návodu níže. Změna se nemusí projevit hned, může to trvat až den či dva. Nastavení vyrovnávacího souboru : Start > Tento Počítač > Vlastnosti > Karta Upřesnit > Položka výkon – tlačítko nastavit > Karta Upřesnit > V okně dole – Virtuální paměť – tlačítko změnit > Zaškrtnout vlastní velikost od 2046 do 4092 >>> IE-8 Nastavení dočasného souboru – historie : > Možnosti Internetu > Karta Obecné > Položka Odstranit historii procházení – nastavit > Dočasný soubor Internetu na stavit na auto a max. velikost nastavit na 250MB

Nenalezli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

 •  

 •  

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.