Biografie

Dlouhodobou chloubou CSS TLOSKOV je kapela Kabrňáci, stávající se z 15 chlapců a dívek. Počátky muzicírování vznikly již v době působení řádových sester, které naučily naše klienty základům hry na jednotlivé nástroje a někteří z nich zvládnou i orientaci v notách.

Za vznik kapely vděčí Tloskov bývalému řediteli centra Antonínovi Duškovi, který se věnuje kolektivu muzikantů dodnes. Kapela má široký repertoár od lidových písní přes country, folk, pop, rock, dokonce i vážnou hudbu.

Během roku zpříjemňuje svým bezprostředním, avšak sluchu lahodícím hraním posluchačům na různých oslavách, narozeninách, tanečních akcích a jiných společensko – kulturních vystoupeních. Několikrát byla zvána do zahraničí, kde vystupovala v Dánsku a Belgii na mezinárodních hudebních festivalech. Dlouholeté přátelství ji pojí i se sousedním Německem, kde již několikrát hrála pro radost občanům města Krefeld. Kabrňáci rádi vzpomínají i na koncerty odehrané pro Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Za ochotu rozdávat radost a potěšení z muziky kamarádům i dalším posluchačům, je často kapela odměněna možností čestných vystoupení s hudebními hvězdami – jako např. v r. 2003 na Staroměstském náměstí v Praze s Lucií Bílou při akci věnované Speciální olympiádě v Irsku, nebo v předchozích letech účast na adventních koncertech spolu s Martou Kubišovou, Jiřím Helekalem a dalšími. Již dávným kamarádem Kabrňáků je Václav Neckář, který se stal kmotrem prvního CD Kabrňáků.

Kapela je flexibilním tělesem, dokáže hrát stejně kvalitně ve třech, pěti či patnácti členech, jak je momentálně potřeba přizpůsobit požadavkům. V roce 2007 muzikanti sami složili vlastní píseň s názvem „Jurášek“, která byla vybrána do mezinárodní soutěže Song Festival 2007. Kabrňáci se tak představili na koncertním pódiu v Portugalsku, kde soutěž probíhala. Celé tamní vystoupení přenášela portugalská a holandská televize. Kapela Kabrňáci dokázala hrát jako jediná z 12 evropských států bez muzikantů z řad vychovatelů či pomocného personálu. V roce 2009 vychází druhé album s názvem Přátelé. V roce 2011 byli Kabrňáci v pořadu "Klíč" v České televizi.

Honza Křížek představil nový klip i kapelu

Honza Křížek představil nový klip i kapelu

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.