Gamma Ray - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Gamma Ray jsou německá powermetalová kapela, kterou vytvořili bývalí členové Helloween pod vedením kytaristy, zpěváka a skladatele Kaie Hansena.

Hansen působil v Helloween čtyři rorky. Odchod zřejmě plánoval déle... prý kvůli psychickému vyčerpání z dlouhých turné. Záměr nakonec realizoval roku 1988. O skutečném důvodu se ale dodnes hojně spekuluje.

V roce 1989 se spojil s dlouhodobým přítelem Ralfem Scheepersem, který zpíval ve skupině Tyran Pace. Následně se připojili baskytarista Uwe Wessel a bubeník Mathias Burchardt a kapela byla kompletní.

V roce 1990 vydala debutové album Heading for Tomorrow, které zabodovalo v žebříčcích v Německu a Japonsku. Jako hostující basák se na albu podílel i Dirk Schlächter, který se posléze přidal k sestavě kapely jako druhý kytarista. Mathiase Burchardta, který nemohl jet na turné, nahradil Uli Kusch.

V roce 1991 vyšlo druhé album Sigh No More, které kritici i fanoušci opět hodnotili velmi pozitivně, i když jsou na něm patrné stylové posuny. Následovaly další personální změny.

Po dvou letech vyšla deska Insanity and Genius. Na ní se kapela vrátila k původnímu stylu fanouškům známému z prvního alba. Je to první nahrávka, na které Kai Hansen zpíval, a to v písni Heal Me. Z kapely záhy odešel zpěvák Ralf Scheepers.

Další album – Land of the Free z roku 1995 – už Hansen nazpíval kompletně sám. Tato deska je jednou z nejzásadnějších a nejúspěšnějších v historii Gamma Ray.

Opět přišly změny v sestavě. Novým bubeníkem se stal Dan Zimmermann, baskytary se ujal Dirk Schlächter a připojil se nový kytarista Henjo Richter. V tomto obsazení funguje kapela dodnes.

V roce 1997 vyšlo další studiové album Somewhere Out In Space, které v textech i hudbě čerpá z tajemných, až mystických abstraktních motivů vesmíru a neznáma. V podobném duchu je i následující album Powerplant, které vyšlo o dva roky později.

V roce 2000 následovalo Blast from the Past, které obsahuje přepracované songy hlavně z prvních alb.

V dalších letech vyšly desky No World Order, Majestic, Land of the Free II, To The Metal! (2010) a Empire of the Undead (2014).

Metallica si mohla dovolit zdražit vstupenky

Metallica si mohla dovolit zdražit vstupenky

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.