Biografie

Vladimír Menšík se narodil 9. října 1929 v Ivančicích a zemřel 29. května v Brně. Vystudoval průmyslovou školu a nechal se zaměstnat v Brněnských strojírnách. Posléze se na druhý pokud dostal na brněnskou JAMU. Své první herecké angažmá okusil ve Vesnickém divadle. Zde ho roku 1955 objevil E. F. Burian.

Neustáleho však lákal film. Účinkování před kamerou se dočkal ve snímku Velká příležitost a později obdržel i významější role, než byl kompars. To vyvolalo spor s E. F. Burianem, protože neměl film v lásce a Menšík tedy z divadla roku 1958 odešel, aby podepsal smlouvu s Filmovým studiem Barrandov.

Jeho škála ztvárnění nejrůznějších postav byla takřka neomezená. Nečinily mu problém komediální, tragikomické ani dramatické role. Stal se nezapomenutelným bavičem a úchvatným vypravěčem.

Radio Humor už zná "Krále české zábavy"

Radio Humor už zná "Krále české zábavy"

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.