Biografie

Vlasta Burian se narodil 9. dubna 1891 v Liberci a zemřel 31. ledna 1962 v Praze. Vyrůstal v rodině krejčího a zároveň ochotníka. Vyučil se obchodním příručím na obchodní škole. Jakožto syn krejčího měl výhodu, že se od dětství setkával s lidmi okolo divadla a měl tak možnost se o divadle dozvědět co nejdříve.

Jeho první zkušenosti ve vedlejších rolích se odehrávaly v divadle Na Vinohradech a ve Švandově divadle. Později začal působit v různých kabaretech jako například Rokoko, Červená sedma, Montmart, atd. Po první světové válce převzal komické role v několika seriózních divadlech, ale nejčastěji se stále objevoval v kabaretech a začal být velmi vytížen. Přestával stíhat několik představení denně a tak se stalo, že se divadelní ředitelé rozhodli a dohodli, už ho nezaměstnat. Založil si proto tedy vlastní Divadlo Vlasty Buriana, které dnes nese název Divadlo Komedie.

Radio Humor už zná "Krále české zábavy"

Radio Humor už zná "Krále české zábavy"

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.