Biografie

Sandra Cretu (* 18. května 1962 v Saarbrückenu, Německo jako Sandra Ann Lauer) je známá zpěvačka popmusik, která slavila velké úspěchy jako Sandra především v osmdesátých letech 20. století.

Již ve dvanácti letech věděla, že se chce stát zpěvačkou. Na jedné hudební soutěži pro děti přesvědčila publikum interpretací písně od Olivia Newton-John.

1976 byla objevena hudebním producentem George Romanem, který s ní natočil singl „Andy, mein Freund“. Úspěch se sice nedostavil, ale znamenalo to uvedení Sandry jako vedoucí zpěvačky do dívčího tria Arabesque. Zatímco se Arabesque v Evropě nikdy neprosadily, dosáhly v Japonsku úspěch skupiny ABBA. Toto trio vydalo v Japonsku 15 alb a 30 singlů. Během této doby se Sandra seznámila se skladatelem a producentem Michaelem Cretu a stali se životními přáteli.

1985, poté co se Arabesque rozpadly, natočila svoje první album: „Japan ist weit“ ( německá verze písně „Big In Japan“ od skupiny Alphaville). Tato píseň byla již natočena s Michaelem Cretu. Oba se nenechali zviklat tehdy nedostavším se úspěchem. Ještě ve stejném roce vychází ve spolupráci s Hubertem Kahem singl „(I'll Never Be) Maria Magdalena“, který byl mimořádně úspěšný. Hit „(I'll Never Be) Maria Magdalena“ získal první místo ve 21 zemích a v dalších 5 zemích se dostal do Top Ten.

1986 dosáhla s hitem „In the Heat of the Night“ druhé místo na soutěži „Tokyo Song Contest“.

V roce 1987 získala v Itálii na hudebním festivalu Festivalbar cenu za nejlepší zpěvačku roku s hity "HI HI HI" a "Innocent Love".

7. ledna 1988 se provdala za svého dlouholetého přítele a producenta Michael Cretu a stěhuje se s ním na ostrov Ibiza.

1990 se účastnila jako zpěvačka hudebního projektu Enigma (skupina) svého manžela Michaelem Cretu. Její hlas je v tomto hudebním projektu slyšet dodnes.

1995 se rodičovskému páru narodily děti, dvojčata Nikita a Sebastian.

Ačkoliv se jí nepodařilo navázat na úspěchy osmdesátých let, přesto vydává pravidelně dodnes dobře prodejná alba. Její zatím poslední album „Wheel Of Time“ zanechalo stopu na šestém místě německého žebříčku.

Dne 2. října 2004 se konal po dlouholeté odmlce koncert v Drážďanech.

Další koncert se měl konat v červnu 2005 v Güstrowě. Tento koncert však musel být kvůli onemocnění odřeknut. Nyní vyvstávají nové projekty, například duet s DJ Bobo „Secrets of Love“ (03.03.2006) a nová alba.

Na konci října 2006 vyšlo její další remixové album Reflections, v březnu 2007 po dlouhé době další řadové album The Art of Love, kde je mj. další duet s DJ Bobo. 27.3.2009 vyšlo album Back To Life.

V České republice poprvé vystoupí Emeli Sandé

V České republice poprvé vystoupí Emeli Sandé

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.