Biografie

Základní informace
Původ USA Spojené státy americké
Žánry Heavy metal
Power metal
Symphonic metal
Aktivní roky 1980 - současnost
Vydavatel Magic Circle Music

Členové
Joey DeMaio
Eric Adams
Karl Logan
Scott Columbus

Manowar je americká heavy metalová skupina z města Auburn ve státě New York založená v roce 1980.

Biografie

Baskytarista a lídr skupiny Joey DeMaio pracoval jako pyrotechnik pro Black Sabbath a při tom se seznámil s kytaristou jménem Ross the Boss, který v té době hrál se skupinou Shakin Street; předkapelou Black Sabbath. Jako zpěvák se k nim později připojil Eric Adams a bubeník Donnie Hamzik, čímž byl položen základ skupině Manowar. Již od počátku byla jejich hudba založena na epickém zvuku a ovlivněna skladatelem vážné hudby Richardem Wagnerem. Ve spojení s texty ovlivněnými fantasy literaturou a nordickou mytologií je Manowar považován za představitele žánru Power Metal, hudebně k nim ovšem sedí spíše označení klasický heavy metal.

Na debutovém albu skupiny Battle Hymns vydaném v roce 1982 vystupuje s mluveným slovem režisér Orson Welles, který později namluvil část textu pro skladbu „Defender“ z alba Fighting the World.

Pro další album se Manowar spojili s novým vydavatelstvím a dle některých zdrojů podepsali smlouvu vlastní krví. Na této desce nahradil Donnie Hamzika za bicími Scott Columbus, který se stal základem klasické sestavy. Třetí album Hail to England bylo nahráno a smícháno za 6 dní.

V roce 1984 byl Manowar zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako nejhlasitější skupina světa. Dosáhli 131 decibelů.[zdroj?]

V roce 2006 je skupina stále aktivní, koncertuje a plánuje vydání nového alba. Joey DeMaio založil vydavatelství Magic Circle Music, které se zaměřuje na žánr Power Metal, Epic Metal. Mezi jeho klienty patří mimo jiné např. skupina Rhapsody(po sporu o název přejmenovaná na Rhapsody Of Fire).

Vydání nového alba Gods of War, plánované na duben 2006, bylo zpožděno kvůli zranění ruky kytaristy Karla Logana při havárii na motocyklu. Album bylo vydáno v roce 2007.

Momentálně kvůli rodinným problémům Scotta Columbuse hraje s Manowar Rhino.

Radní posvětili zavedení Dne Cliffa Burtona

Radní posvětili zavedení Dne Cliffa Burtona

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.