Backstreet Boys - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Backstreet Boys jsou americká hudební skupina, která se řadí mezi nejúspěšnější boy bandy v historii. Prodali přes 100 milionů alb a jsou nejprodávanějším boy bandem všech dob.

V roce 2005 se po pauze vrátili na hudební scénu a změnili svůj styl hudby a začali více klást důraz na hudební nástroje. 23. června 2006 kapelu opustil Kevin Richardson, ale seskupení pokračuje v kariéře i nadále ve čtyřech.

Historie

Začátky a mezinárodní úspěch: 1993 – 1996
=========================================

Kapelu stvořil americký businessman Lou Pearlman, kterého nejvíce inspiroval úspěch New Kids on the Block v 80. letech. Po řadě konkurzů v letech 1992 a 1993 měl tři chlapce, těmi byli AJ Mclean, Nick Carter a Howie Dorough. Posledními členy byli Kevin Richardson a jeho bratranec Brian Littrell, který se stal členem kapely na základě konkurzu přes telefon.

 

Lou Pearlman poprosil svého přítele, aby produkoval a napsal první písně kapely. První koncert měla kapela [8. června] 1993 v Orlandu na Floridě, který navštívilo 3 000 mladistvých. Další vystoupení měli na školách a v marketech.

V Evropě jejich popularita rostla až v roce 1996 ocenění od německých diváků pro nejlepší mezinárodní kapelu a jejich píseň I'll Never Break Your Heart se dostala na první místo rakouské hitparády. Jejich album se dočkalo velkých úspěchů. Platinové bylo v Německu a absolvovali turné po Asii a Kanadě. Stali se nejúspěšnějším debutujícím umělcem.

Průlom v USA: 1997 – 1999
=========================

V roce 1997 získali v USA velkou popularitu formace jako Hanson nebo Spice Girls. Proto se manažer a nahrávací společnost Jive Records rozhodli vydat album i ve Spojených státech. Do té doby kapela prodala 8,5 milionů desek po celém světě. Prvním singlem, který vyšel byla píseň Quit Playing Games with My Heart, která vyšla v srpnu 1997 a vyletěl na první místa téměř ve všech hitparádách na celém světě. V Billboard Hot 100 se dostal na druhé místo a obou alb se prodalo přes 28 milionů kusů.V roce 1997 začala vést kapela i soudní řízení se svým manažerem Louem Pearlmanem, který si bral 75% zisků kapely a peníze vkládal do svého dalšího projektu 'N Sync.

V roce 1998 musel hlavní zpěvák Brian Littrell podstoupil operaci srdce, kterou kvůli povinnostem v kapele už dvakrát odložil. Později musela kapela rušil i vystoupení v Minnesotě, jelikož sestra Howieho Dorougha zemřela. V říjnu obdržela kapela klíč od města Orlando za charitativní pomoc.

17. února 1999 obdržela kapela za svou debutovou desku diamantové ocenění pro 10 milionů prodaných kusů. V tomto roce také skončil soudní spor s jejich manažerem, který ukončili dohodou. Kapela manažera vyplatila a on na oplátku odešel.

Millennium: 1999 – 2000
=======================

18. května 1999 vydala kapela další desku nazvanou Millennium a hned v prvním týdnu se prodalo přes 1,13 milionu kopií.Album se stalo nerychleji prodávaným albem a časopis Rolling Stone oznámil, že by čísla prodeje za první tři týdny byly ještě větší, kdyby byly větší zásoby na skladech.

Desky se prodalo přes 40 milionů kopií. První singl z desky, který se jmenoval I Want It That Way se dostal na první místo v celkem 18 zemích na celém světě. Deska samotná obdržela zlaté nebo platinové ocenění ve 45 zemích a získala pět nominací na cenu Grammy Award. V srpnu se vydala kapela na turné a 765 000 lístků bylo rozprodáno během několika hodin.

Ohromný úspěch alba Millennium jim vynesl i novou nahrávací smlouvu v hodnotě 60 milionu dolarů.

Black & Blue: 2000 – 2001
=========================

V listopadu 2000 vydala kapela další desku nazvanou Black & Blue. Během propagace vytvořili další rekord. Během sta hodin navštívili všech pět kontinentů. Alba se prodalo v prvním týdnu přes 1,9 milionu kusů a stali se tak první kapelou které se podařilo se dvěma alby prorazit hranici jednoho milionu prodaných nosičů během jednoho týdne. Celkově se alba prodalo přes 15 milionů.

V roce 2001 vyjela skupina na celosvětové turné, to ale muselo být přerušeno, protože AJ Mclean se musel léčit z depresí a drog. Turné odložili až na září 2001. 11. září 2001 ale při útocích na obchodní centrum zemřel člen jejich crew se svou gravidní manželkou. Přesto na turné vyjeli.

The Hits: Chapter One: 2001 – 2002
==================================

V říjnu 2001 vydala kapela kolekci svých největších hitů nazvanou The Hits: Chapter One. Album obsahovalo všechny zásadní písně skupiny a celosvětový

Pauza: 2002 – 2004
==================

V roce 2002 skupina odešla od své zastupitelské společnosti The Firm s touhou si odpočinout. Nick Carter vydal své sólové album, které nazval Now or Never a nejvýše se dostalo v USA na 17. místo. V listopadu 2002 se Brian Littrell stal otcem a přijal pozvání do známé Show Oprah Winfrey, kde přiznal, že užíval drogy i alkohol. Překvapivě se v show objevil i zbyk kapely a po dvou letech společně zazpívali.

Never Gone: 2005
================

Po tříleté pauze vyšel v roce 2005 singl Incomplete a následovalo i album nazvané Never Gone. Album dostalo název po písni, kterou napsal Kevin Richardson pro svého otce, který zemřel. Album se ale nedočkalo příliš kladného přijetí, jelikož kapela rázně změnila styl a to se nelíbilo jak fanouškům a kritikům.

V tom samém roce vydal své sólové album i hlavní zpěvák Brian Littrell. Album se jmenuje Home Alone a umístilo se na prvním místě americké křesťanské albové hitparády.

Odchod Kevina
=============

23. června 2006 opustil skupinu nejstarší člen Kevin Richardson s tím, že se chce věnovat svým záležitostem, ale kapele popřál do budoucnosti jen to nejlepší.

Unbreakable: 2007 – současnost
==============================

Nejnovější album, které vyšlo v roce 2007 je žánrově různorodé. První singl z alba dostal název Inconsolable.

Na Colours of Ostrava vystoupí Ziggy Marley

Na Colours of Ostrava vystoupí Ziggy Marley

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.