Biografie

Michael Joseph Jackson se narodil 29. srpna 1958 v Indianě a pocházel z velké rodiny. Svou hudební kariéru započal již v dětství. V roce 1964 se přidal ke skupině svých sourozenců a brzy se stal jejich frontmanem. Říkali si The Jackson 5 a byli úspěšní. Michael zároveň pracoval i na své sólové kariéře a v roce 1972 vydal svůj první hit Got to Be There. Debutová deska mu vyšla v roce 1979 a nesla název Off the Wall. Následovalo Thriller, album, které se zapsalo do Guinessovy knihy rekordů jako nejprodávanější album všech dob.


V roce 1984 naposledy vystoupil se svou sourozeneckou skupinou The Jackson 5 a naplno se věnoval své hudbě a koncertování. Zlom v jeho dosavadní kariéře nastal s albem Dangerous. Hudebně se posunul o něco dál a byl natolik talentovaný, že dokázal obsáhnout nejen vokální linku, ale díky beatboxu i většinu hudebního doprovodu.

Jackson se na čas uchýlil do ústraní a chtěl se vrátit na scénu monumentálním turné This is it, které mělo začít 13. července 2009. Bohužel se ho již nedožil. 25. června 2009 byl nalezen ve svém domě.


Po neúspěšných pokuset na jeho oživení byl prohlášen za mrtvého. Příčina úmrtí byla akutní otrava silným sedativem, které užíval proti chronické nespavosti. Dodnes jsou kolem jeho smrti nejrůznější otazníky, zda mu lékař nepředepsal špatné léky, neurčil příliš vysoké dávkování nebo Michael nespáchal sebevraždu.

Kromě hudebních úspěchů provázelo jeho život taky mnoho skandálů od plastických operací, až po sexuální zneužívání dětí. To se sice nikdy neprokázalo, ale Jacksonova pověst tím byla trvale poškozena a takto pošramocená zůstala až do jeho smrti.

Související články

Michael Jackson odkázal své jmění matce a dětem

Michael Jackson odkázal své jmění matce a dětem

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.