Biografie

Jiřina Bohdalová

Narodila se 3. května 1931 v Praze. Vystudovala dívčí reálné gymnázium a po maturitě začala vyučovat na základní škole v Ostravě. Matka na ni měla vliv svým působením v ochotnickém divadelním souboru. Divadlo ji proto lákalo už od dětských let. Přihlásila se na DAMU, ale přijali ji až na třetí pokus. Svou divadelní kariéru započala po boku Jana Wericha v Divadle ABC. Od roku 1967 do roku 2004 byla členkou Divadla na Vinohradech; od roku 2005 potom členkou Divadla Na Jezerce. Účinkovala také v mnoha zábavných televizních pořadech a scénkách. Propůjčila svůj hlas také rozličným večerníčkovým postavám. Získala také řadu ocenění jako například Českého lva, Týtý, a byla jmenována zasloužilou umělkyní v roce 1985.

Vladimír Dvořák

Narodil se 14. května 1925 v Písku a vyrostl v bohéma, který se příliš neřídil pravidly a jednal podle potřeb svých a ne ostatních. Vystřídal dvě vysoké školy, ale ani na jedné nedokončil studium. Nejprve se pokusil o studium na Fakultě žurnalistiky, později odešel na Filosofickou fakultu UK, ale ani zde nebyl spokojený a ukončil školu po uzavřeném druhém ročníku studia.

Pracoval nějaký čas pro Mladou frontu jako redaktor a stejnou profesi vykonával i v Československém rozhlasu. Vyzkoušel si ale i práci konferenciéra, herce a scénáristy zábavních pořadů. Na konci roku 1956 prvně vystoupil s Jiřinou Bohdalovou v TV a později se z nich stali dobří herečtí spolutvůrci.

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.