Lana Del Rey - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Elizabeth Woolridge Grant se narodila do rodiny investora a milionáře 21. června 1986 v New Yorku . Do 14 let vyrůstala v Lake Placid se svými dvěma sourozenci. Kvůli začínající závislosti na alkoholu byla poslána do internátní školy v Connecticutu. Když se ze závislosti dostala, šla studovat Fordham University v Bronxu, kdy se jejím oborem stala filozofie - metafyzika.

Ve dvaceti letech se rozhodla plně osamostatnit a přestěhovala se do přívěsu za město. Zároveň pět let pracovala v rehabilitačním centru pro alkoholiky a drogově závislé.

Na kytaru ji naučil hrát její strýc a ona si uvědomila, že s šesti akordy může napsat milion písniček. Začala hrát po nočních klubech, což prý nebrala nijak vážně a neměla v plánu pokračovat.

Podobní interpreti


25.ubna 2005 vydala své první album pod rodným jménem Elizabeth Woolridge. Album nese dva názvy "Rock Me Stable" a "Young Like Me", ale názvy písní jsou dodnes neznámé. V letech 2005 a 2006 nahrála album "Sirens" pro změnu pod jménem May Jailer které uniklo v květnu 2012.

Než v říjnu 2011 vydala svůj debutový singl "Video Games", nahrávala svoje písně na YouTube a vytvářela k nim vlastní videa. Singl Video Games vyhrál ocenění Q award za "Next big thing". 30. prosince 2011 spatřil světlo světa druhý singl "Born to Die", ke kterému natočila i první profesionální videoklip.

30. ledna 2012 vyšlo stejnojmenné album, kterého se prodalo 3,4 miliony kopií a stalo se tak pátým nejprodávanějším albem roku 2012. V současné době pracuje na nové desce pomalým tempem a prý si to dost užívá. Nazpívala také píseň "Young and Beautiful" pro film Velký Gatsby.

13. dubna se poprvé objevila i v České republice a to na festivalu Electronic Beats Festival , který se odehrával ve vyprodaném divadle Archa.

Související články

Umění v ulicích podpořilo na 60 tisíc lidí

Umění v ulicích podpořilo na 60 tisíc lidí

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.