Biografie

Edgar Wallace se narodil 1. dubna 1875 v Londýně a zemřel 10. února v Kalifornii. Biologičtí rodiče ho po narození odložili do nalezince, odkud ho po devíti dnech adoptoval coby své jedenácté dítě nosič na londýnském rybím trhu Dick Freeman. Již v 11 letech měl za sebou absolvované čtyři třídy a mohl tak opustit školu. Začal pracovat jako roznašeč mléka a novin, prodavač květin a bot, pracovník v tiskárně a v továrně na pryž, poslíček nebo třeba jako kuchtík na moři. V 18 letech vstoupil do armády.Pod vlivem povídek o Jacku Rozparovači se pokoušel o vlastní literární tvorbu. V jeho úsilí mu pomáhal reverend William Shaw Caldecott, který byl spisovatelem. Začal tedy přispívat do různých novin a časopisů a pokoušel si i o tvorbu básní s váleční tématikou. Ty vydal roku 1898 jako svůj knižní debut s názvem The Mission That Failed.

Po tom, co ho propustili z armády se začal živit jako dopisovatel pro tiskovou agenturu Reuters a pro londýnský deník Daily Mail. Psal ale články o brutalitě britské armády během druhé búrské války, které natolik popudily jejího velitele, že mu zakázal pracovat jako válečný zpravodaj.

Svůj úplně první román Čtyři spravedliví vydal na vlastní náklady roku 1905. Kniha měla úspěch, ale byla špatně propagována, tudíž na ní Wallace nic nevydělal. Po vydání románu Sanders, který mu zajistil řadu neustálých literárních úspěchů, se vše v dobré obrátilo.

Mimo jiné pracoval i jako filmový scénárista. Napsal například scénář pro britský film Pes baskervillský. Sepsal také námět k filmu King Kong (předčasně zemřel na zápal plic a nestihl napsat scénář).

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.