Biografie

Dílo

Digitální pevnost (Digital Fortress, 1997) Co je zač nerozluštitelný kód, který dělá problémy v Národním úřadu pro bezpečnost?
Andělé a démoni (Angels and Demons, 2000; česky 2003) první román o Robertu Langdonovi; odehrává se na konkláve ovlivňovaném Ilumináty
Pavučina lží či Anatomie lži (Deception Point, 2001; česky 2005 (jako Pavučina lží) a 2008 (jako Anatomie lži) – V Arktidě je nalezen meteorit se zkamenělinami starými několik milionů let. Román přináší i neočekávané stránce ze zákulisí vysoké politiky.
Šifra mistra Leonarda (v novějším překladu Da Vinciho kód; The Da Vinci česky 2003)

Knihy se prodalo po celém světě více než 80 milionů výtisků a údajně jde o největší bestseller 21. století. Způsob podání fakt vedl různé instituce i činitele katolické církve, proti které je román částečně namířen, k tomu, že ho kritizovali nebo dokonce doporučili nekupovat. Brown připravuje další pokračování.
Za autorská práva ke zfilmování zaplatilo Brownovi studio Columbia Pictures 6 milionů dolarů. Natáčení proběhlo od května 2005 a stejnojmenný film měl premiéru v květnu 2006. Režíroval Ron Howard, hlavní role ztvárnili Tom Hanks (Robert Langdon), Audrey Tautou (francouzská kryptoložka Sophie Neveu) a Jean Reno (francouzský policista Bezu Fache, který hrdiny většinu času pronásleduje).

Ztracený symbol (The Lost Symbol, 2009), pracovní název Šalamounův klíč (The Solomon Key)

Další předávání cen Grammy se opět blíží

Další předávání cen Grammy se opět blíží

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.