Katy Perry - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Katy Perry se narodila jako Katheryn Elizabeth Hudson 25. 10. 1984 v americké Santa Barbaře. První hudební zkušenosti sbírala již při zpívání v kostele. Největší inspirací jí však byla skupina Queen, kterou objevila během dospívání. Mezi další její idoly můžeme zařadit Alanis Morissette, Cher, Cyndi Lauper, Shirley Manson, Joni Mitchell nebo třeba skupina Heart.

Její první album vyšlo roku 2001 ještě pod jménem Katy Hudson. Zpěvačku byste na něm ale nepoznali. Jednalo se totiž o křesťanské písně.


Na konci roku 2007 vydala EP v hudební podobě, v jaké ji známe dnes. Jmenovalo se Ur So Gay a videoklip ke stejnojmenné písni přinesl Katy velký úspěch. Dokonce i Madonna se v jednom rozhovoru zmínila, že její současná nejoblíbenější písnička je právě Ur So Gay. Vysloužila si za ni ale i kritiku kvůli údajné homofobii.

Dne 17. 6. 2008 spatřilo světlo světa její první oficiální album One of the Boys. Singl I Kissed a Girl vyvolal velkou komerční úspěšnost a debutoval v žebříčku Billboard Hot 100 na 76. místě a 5. července se vyhoupl již na první pozici. Přední příčky obsadil také ve více než 30 státech mimo Ameriku.


Druhý singl Hot'n'Cold vydala 1. října 2008. Opět sklidil velký úspěch a naznačoval, že i celé album One Of The Boys bude velmi populární. Se singlem Thinking of You ohromila nejen jako skladatelka a textařka, ale i jako scénáristka, když k němu vymyslela celý videoklip.

Katy Perry je mimojiné známa i svým bouřlivým vztahem s kontroverzním Britem Russellem Brandem. V roce 2009 se seznámili při natáčení filmu Dostaň ho tam, kde hrála Katy vedlejší roli. Začali spolu chodit v září a o dva měsíce později se na dovolené v Indii zasnoubili. Jejich V červenci 2010 odbili svatební zvony a Katy s Russellem byli svoji. Jejich vztah však netrval příliš dlouho. 7. února 2012 ho ukončili rozvodem.

Související články

Colours of Ostrava zve na hvězdné zpěvačky

Colours of Ostrava zve na hvězdné zpěvačky

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.