Biografie

Airfare je nová česko-americká hudební formace hrající zejména rock and roll. Tvoří ji čtyři mladí nezávislí hudebníci, kteří se snaží dělat svoji hudbu poctivě a s nadhledem. Kapela se začala formovat před dvěma lety.

Název Airfare původně znamená letecké poplatky, má navozovat nadlehčení a vzdušnost.

Frotman kapely je americký zpěvák, skladatel a kytarista Thomas J. Lichtag, jenž svým nezaměnitelným, ležérním způsobem zpěvu dodává kapele na jedinečnosti. Dalšími členy kapely jsou Tomáš Vitásek alias TV (basová kytara), Lukáš Chromek alias Luke (elektrická kytara) a David Petrousek (bicí).

Jejich nevětším dosavadním úspěchem byl objev roku 2007 na předávání hudebních cen TV Óčko.

Thomas J. Lichtag

Thomas J. Lichtag je původem Čech. Jeho rodiče odešli z České republiky v roce 1979 do Ameriky. Tam se postupně uchytili. Jeho otec Steve je rodák ze Znojma. Natočil mezinárodně oceněné snímky Hledání křišťálového světa nebo Tanec modrých andělů. Thomas maturoval v Americe, pak studoval hru na saxofon, ze kterého pak sám přešel na kytaru.

[editovat] Lukáš Chromek

Lukáš Chromek je vynikající královéhradecký muzikant. Na kytaru hraje od šesti let. V řadě kytaristů, kteří Lukáše učili, můžeme najít i taková jména, jako Miloš Dvořáček, nebo Jaroslav Friedel. Prošel hudební třídou Zdeňka Hladíka (ZUŠ Na Střezině v Hradci Králové) a s kamarády z této třídy založili roku 19988 kapelu "Terárium" ( roku 2002 přejmenouvanou na "Lavina" ). Po rozpadu Laviny působil od roku 2006 v hudebním seskupení "The Coolers" a dělal studiového kytaristu. Později nastoupil do Airfare a z The Coolers odešel.

Diskografie

Hotel Moscow

Debutové album obsahující 12 písní bylo nahráno živě ve zlínském studiu. Materiál vznikal od zimy 2006 do konce léta 2007. Deska vyšla 1. února 2008 a byla pokřtěna 23. ledna 2008 v Pražském Rock Café a 1. února v aréně HC Sparta Praha na předávání cen TV Óčko.

Názvy skladeb

* Life is Easy
* Sorry Baby
* Martyrdom
* Dead man Walking
* Hive
* Last man Standing
* Nevermore
* Mornig Person
* Sugarcube
* Hard Ride
* Sweet Lady
* Sorry Baby - radio edit

Panic! At The Disco oznámili vydání živáku

Panic! At The Disco oznámili vydání živáku

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.