Biografie

Lady Gaga, vlastním jménem Stefani Gabriella Germanotta, se narodila 20. března 1986 v americkém Yonkers. Její umělecký pseudonym Lady Gaga vznikl podle názvu skladby od skupiny Queen – Radio Ga Ga.

V její pěvecké a skladatelské tvorbě ji ovlivnili interpreti jako například David Bowie, Queen, Madonna či Michael Jackson. Inspiraci v módě čerpá u Grace Jonesové. Krom toho má vlastní produkční tým "Haus of Gaga", který pro ni připravuje nejrůznější modely a účesy určené k vystupování na pódiu.

Co se týká jejího mládí, již ve čtyřech letech se učila hrát na klavír a v jedenácti dokonce napsala první klavírní baladu. V tomto věku začala docházet na římskokatolickou soukromou školu v klášteře Nejsvětějšího srdce. O 3 roky později počala své vystupování v zábavném klubu Open Mike Nights v New Yorku.

V sedmnácti letech šla studovat na New York University's Tisch School of Arts, kde byla jejím zaměřením hudba. Školu však opustila, aby se mohla věnovat hudební kariéře - to se jí podle všeho vyplatilo. Doposud získala nespočet hudebních ocenění a stala se populární snad na celém světě. Nazpívala několik hitů, mezi kterými jsou songy jako "Just Dance", "Alejandro", "Born This Way" (tu dokonce homosexuálové přijali za svoji pomyslnou "hymnu"), Judas, Paparazzi a mnoho dalších.

Diskografie

Alba

*2008 The Fame
*2009 The Fame Monster
*2010 The Remix
*2011 Born This Way
*2013 Artpop

Už za pár dní vystoupí v Praze  Caro Emerald

Už za pár dní vystoupí v Praze Caro Emerald

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.