Please The Trees - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Please The Trees mají za sebou úspěšná vystoupení na festivalech Eurosonic (Groningen, Holandsko), Colours of Ostrava či Music In The Park, koncertovali například i v rámci Febio festu, Famu festu a před hvězdami americké alternativní scény, skupinou Woven Hand na jejich prvním českém vystoupení v pražském Paláci Akropolis. Právě zde se mohla poprvé česká hudební veřejnost seznámit s prvními ukázkami z debutového alba Lion Prayer. Koncert proběhl zároveň jako křest singlu Wrong Along/Red Sky, který vyšel pouze v limitované edici padesáti kusů s originálními, ručními číslovanými obaly talentované malířky Laďi Gažiové.
Singl byl vyprodán během několika týdnů. Debutové album skupiny Please The Trees s názvem Lion Prayer vyšlo 7.12.2007 u malého, nezávislého vydavatelství Václava Havelky Absent Hour Records.
Ihned po vydání se albu dostává nadšeného přijetí kritiky i posluchačů a vrcholem pak byl jeho křest alba v téměř vyprodaném pražském Paláci Akropolis.

Na albu Lion Prayer najdeme devět skladeb, pod jejichž hudební stránkou je podepsána celá skupina, texty jsou pak dílem Václava Havelky samotného. Please The Trees svou hudbou odkazují k tradicím angloamerické nezávislé scény, psychedelické noisové plochy doplňují křehké lyrické melodie, zajímavě vystavěné vokály a časté sbory o než se postaraly Lenka Krobotová, Anna Geislerová a Bethany Lacktorin (jinak Havelkova současná partnerka v selFbrush).
Václav Havelka se touto nahrávkou již naprosto jistě etabluje do pozice jednoho z nejtalentovanějších vokalistů české hudební scény.
Please The Trees jsou pevně soustředěni na atmosféru jednotlivých skladeb, ale rozhodně jim nescházejí hitové ambice. Melodika písní může připomenout legendární The Replacements či Hüsker Dü, dokonalá práce s hlukovými atributy v souvislosti s melodií například Sonic Youth a experimentálnější polohu Wilco, vygradovaná atmosféra zase třeba polozapomenuté The Mission a schopnost napsat dokonale vystavěný hit třeba i takové megastar jakými jsou samotní U2. Přes výše zmíněné evokace zůstává tvorba Please The Trees pevně v rukou tvůrců samotných a také ve striktních intencích indie scény, čemuž napovídá odvážné rozhodnutí skupiny vydat album Lion Prayer, také v limitované edici a to 300 kusů, na malé nezávislé značce Absent Hour, přes několik nabídek velkých vydavatelských firem. První náklad alba 500 kusů byl vyprodán dva měsíce po vydání.
Na rok 2009 Please The Trees připravují vydání druhého, zatím bezejmenného alba, opět ve spolupráci s Michalem ‚Amákem‘ Šťastným a aktivní koncertování.

Čelnové:

Vaclav Havelka – zpěv, kytara

Zdenek Kadlec – kytara

Karel Sychra – basa

David Koukal – bicí

J.A.R. vyeskalují dobro tradiční Lucernou

J.A.R. vyeskalují dobro tradiční Lucernou

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.