Biografie

IAMX je sólový projekt hudebníka Chrise Cornera založený v roce 2003. Na svém kontě má tři studiová alba - Kiss + Swallow, The Alternative, Kingdom Of Welcome Addiction a jedno remixové Your Joy Is My Low Remixes.

Chris Corner má v Česku silnou fanouškovskou základnu, která se po vydání alba The Alternative stále zvětšuje.[1] Koncertují u nás tedy poměrně často, v roce 2007 jste je mohli slyšet v pražské Lucerně, brněnské Flédě nebo na festivalu Hrachovka.
Zrození IAMX (2003)

Název IAMX ve spojení se jménem Chris Corner se poprvé objevil v létě 2003, kdy kapela Sneaker Pimps odehrála svůj poslední koncert roku (Nuke Festival v Rakousku). Veřejnosti bylo oznámeno, že skupinu čekají v brzké době velké změny. Tou největší byl odchod frontmana Sneaker Pimps Chrise Cornera k vlastnímu sólovému projektu. V repertoáru Sneaker Pimps bylo totiž spousta písní, které napsal on sám a které měly spojitost s jeho osobním životem. Corner tedy začal pracovat na své první desce, do jejího setlistu zařadil i některé tehdejší nové písně Sneaker Pimps (Naked But Safe, Missile, White Suburb Impressionism), jež vytvořil společně s Ianem Pickeringem. O pouhý měsíc později od posledního vystoupení se Sneaker Pimps předvedl svůj vlastní materiál naživo.

Projekt IAMX se dále realizoval především v klubovému prostředí. Na debutové desce Kiss + Swallow, jenž produkoval a nahrál Chris Corner zcela sám, je značný vliv hudby Sneaker Pimps, ovšem s úplně jinou atmosférou. Celkový zvuk alba je převážně elektronický a svými syntezátory a chytlavými beaty hodně připomíná hudbu 80. let, jenomže v jakémsi Chrisově moderním podání. Chris Corner přišel s jakousi vlastní zpovědí, které dal tajuplný nádech s nemalou špetkou energie a emocí. Obsah je sexuálně syntetický a ponuře melodický. Naživo zní skladby díky eroticky gymnastickému rozpětí hlasu Chrise Cornera a jeho frenetickému kytarovému zvuku velmi provokativně.

Chris Corner začal svoji hudbu prezentovat nejdříve v rodné Anglii (podzim 2003), do ostatních států Evropy a USA se dostal až v roce 2004. Své první turné završil na podzim 2004 koncertováním po Evropě (Francie, Benelux, Německo, Rakousko a nezapomněl ani na své fanoušky v ČR a na Slovensku). Na pódiu ho při koncertech doprovázela obměňující se skupina blízkých přátel a spolupracovníků (např. Sue Denim z Robots in Disguise či James Cook ze skupiny Nemo). Všechny show byly doplněné projekcí, která byla sestříhaná z domácích videí japonského porna a válčících hraček. Během vystoupení Chris zpočátku používal nasampleované automatické bicí a zvuky, které později vyměnil za živé kytary a klávesy. V roce 2005 už hráli i s bubeníkem.

V roce 2005 se Chris upsal ke složení soundtracku pro francouzský film "Les Chevaliers Du Ciel", kde zabočil do tajů rockové hudby. Svou tentokrát trochu nesmělou elektroniku míchal z ostře naboosterovanými kytarami a "nabuzeným" melodickým zpěvem, se kterým mu občas v pozadí pomohla dlouholetá známá Sue Denim, jež dostala i roli hlavní vokalistky ve dvou pomalejších baladách.

V lednu 2006 odjel Corner do Moskvy, kde se podílel na nahrávání dalších - hned dvou soundtracků najednou. Tím prvním je sci-fi snímek s názvem "Paragraph 78", druhý nese název "Junk". Po celou dobu skládání písní pro filmové účely Chris pomalu pracoval na své druhé desce The Alternative. Datum jejího vydání bylo stanoveno na 28. dubna 2006.

Nemravná lyrika, prolínání pohlaví, milostné války a zvířecí instinkty kombinované s dráždivou, zpevněnou produkcí a nakažlivými melodiemi - to vše tvoří desku The Alternative. Chris se i tentokrát nebál sáhnout do starých materiálů a vytáhnout na světlo světa pár starších písní. Album obsahuje například novou verzi písně After Every Party I Die nebo předělávku vlastní pianové podoby This Will Make You Love Again.

IAMX v říjnu opět poblázní Česko-Slovensko

IAMX v říjnu opět poblázní Česko-Slovensko

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.