Sabaton - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Sabaton je power metalová kapela ze Švédska, založená v roce 1999. Po textové stránce je jejich hlavním tématem válka. Časté jsou motivy z Druhé světové války. Zejména u alb Primo Victoria a Attero Dominatus, kde jsou všechny písně, s výjimkou závěrečných skladeb, inspirovány historickými bitvami.

Sabaton vznikli v roce 1999. Poté co nahráli několik písní ve studiu Abyss, kontaktovaly je nahrávací společnosti. Kapela se rozhodla podepsat smlouvu s italským labelem, který vydal jejich promo-CD Fist for Fight - jehož obal vytvořil proslulý Ken Kelly (Manowar)- se záměrem podpořit následující počiny.

O rok později vznikly první nahrávky, Sabaton se vrátili s debutovým albem Metalizer, na kterém spolupracovali s Tommym Tägtgrenem.

Sabaton vystupovali ve Švédsku a po dvou letech, kdy čekali na vydání alba Metalizer, se rozhodli nahrát další album. Tentokrát se však rozhodli pracovat na vlastní pěst, bez finanční podpory nahrávací společnosti.

Kapela nahrála třetí album s názvem Primo Victoria a opět začala vyjednávat s několika mezinárodními nahrávacími společnostmi. Nakonec se upsali firmě Black Lodge, metalové divizi společnosti Sound Pollution.

Čtvrté album, pojmenované Attero Dominatus, na němž pokračují v tématu války z desky Primo Victoria, vyšlo v Evropě 28. července 2006. Obsahuje písně např. „Back in Control“ (o britském útoku za Války o Falklandy), „Attero Dominatus“ (o ruském útoku na Berlín, který ukončil druhou světovou válku v Evropě) nebo „Angels Calling“ (což je píseň o zákopové válce za první světové války).

Sabaton také znovu vydali své první album Metalizer ve dvoudiskové edici, kde druhé CD obsahuje kompletní původní verzi alba Fist for Fight. Jako bonus je zde nová píseň Birds of War. Album vyšlo v březnu roku 2007. Sabaton vydal své nové album 30.dubna 2008 pod názvem The Art Of War.

Album The Art Of War je inspirováno stejnojmennou knihou, kterou sepsal v 6. st. př. Kr. čínský generál Sun Tzu. Písně byly sepsány podle jednotlivých kapitol knihy Umění války (taktika, přesun, využití ohně atd). Motivem jsou opět války, jak je u Sabatonu zvykem. Např. píseň "40:1" pojednává o 720 polských vojácích, kteří v roce 1939 tři dny odolávali invazi německých sil, kterou tvořilo 40.000 vojáků (proto název 40:1), „Talvisota“ je o neúspěšné sovětské invazi do Finska atd. Část písní je také uvedena ženským hlasem citujícím pasáže z knihy.

Toto album se Sabaton rozhodli vydat v několika verzích. Klasické CD, Special Edition obsahující knihu The Art of War a singl Cliffs of Gallipoli a na dnešní dobu už nezvyklou klasickou LP desku. Vše vyšlo 30. května 2008.

Paramore se ocitli v osmdesátých letech

Paramore se ocitli v osmdesátých letech

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.