Biografie

Zpočátku byl styl Yeah Yeah Yeahs akustický folk, inspirací Strokes a White Stripes se přeorientovali na jednoduše řečeno garážový punk, art punk, alternativ prostě všechno dohromady...

Když vydali v roce 2003 album Fever to tell u Interscope, kritika z toho byla nadšená a album se stalo zlaté jak na obou pobřežích usa. Album bylo nominováno na cenu Grammy pro nejlepší alternativní hudební album. Karenin zvláštní hlas může sice někoho štvát, ale pro yyy´s je to jeden z charakteristyckých znaků.

Přestupuje od ladných tónů (maps, down boy, warrior-spíše ze začátku) přes unuděnou jednoduchost a hravost (y control) po ječák (např. yeah new york).
Karenin otec je polák a matka je z J. Korei (o čemž svědčí zpěvaččin vzhled).

Jejich druhé album má název Show your bones (2006). Kdyby se někdo Karen zeptal, co to znamená, asi by mu odpověděla, že to znamená přesně to, co se stane, když strčíte prsty do zásuvky...
V roce 2009 jim vychází povedená deska It's Blitz!

Kid Rock byl nucen změnit název celého turné

Kid Rock byl nucen změnit název celého turné

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.