Biografie

Narodil se 3. února 1962 v Plzni. Úspěšně absolvoval střední školu, ale Vysokou školu nedostudoval.

První kapelu založil se svým spolužákem ze ZŠ. Bylo to v r.1978 a jmenovala se Laser. Bohouš byl zpěvákem, ale i bubeníkem. Poprvé pocítil ten nádherný pocit, kdy mu lidé naslouchají. Uvědomil si, že to je jeho smysl života. Pak následovala kapela Zrcadlo a jeho odchod na dvouletou základní vojenskou službu. Během vojny začal zpívat s plzeňskou skupinou General Bass, které za tři roky její existence vyšly dva singly. Na Rockfestu v Praze, v roce 1988, dostal zvláštní uznání za zpěv. Revoluční přeměny v naší zemi General Bass definitivně pohřbily.

V letě 1990 byla založena kapela Burma Jones a již její první demo-snímky získaly Zlatého Ambrože ´91, mladý objev z ulice - cenu časopisu Filip pro -náctileté. Po roce na jaře ´93 vydali první album s názvem "Everybody´s dancing" a na podzim téhož roku druhé album "Římská 2". Burma Jones dostala cenu Gramy 93 jako objev roku a Bohouš byl nominován na zpěváka roku. Na přelomu 1993 a 1994 vyjela Burma Jones na své první celorepublikové turné pod názvem "Camel rhytm uvádí Burma Jones". V roce 1994 byl opět nominován na zpěváka roku.

V témže roce dostal nabídku účinkovat v připravovaném muzikálu "Jesus Christ Superstar" v roli krále Heroda. Tato zkušenost mu opět rozšířila obzor. Byl součástí daleko většího organismu než je kapela. Během čtyřletého působení v tomto muzikálu (1288 repríz) s Burma Jones natočil další dvě alba "Burma Jones" - 1995 a "Invaze" - 1998.

V roce 1998 začal hrát s kapelou Děda Mládek Illegal Band jako valchysta. Do tohoto sdružení kamarádů a muzikantů, kteří obdivovali písničky Ivana Mládka, přišel v době, kdy se hrálo po plzeňských hospodách a klubech.

Na konci roku 1998  byl osloven Jankem Ledeckým, který ho obsadil do svého muzikálu "Hamlet" do role Horácia. Hamlet měl premiéru 1. listopadu 1999 v novém pražském divadle Kalich. Za píseň "Láska jenom láska", z tohoto muzikálu, dostal od rádia Evropa 2 Výroční hudební cenu 1999 jako domácí zpěvák roku.

Během působení v Hamletovi začal připravovat nové písničky pro Burma Jones. Jenže atmosféra v kapele byla natolik napjatá, že se rozhodl pro vydání svého prvního sólového alba s názvem "2 v jednom". Vyšlo v prosinci 2001.             Konec roku byl náročný, protože během natáčení a vydání svého CD začal zkoušet roli Štěpána v obnovené premiéře muzikálu Daniela Landy "Krysař". Premiéra Krysaře byla 6. března 2002 v Praze v divadle Kalich. .[]

Na jaře 2002 s kapelou Děda Mládek Illegal Band vydali druhé album. .[]

Na podzim 2002 začaly zkoušky na další muzikál z pera Janka Ledeckého "Galileo". Zde si zahrál upáleného Giordana Bruna. Premiéra úspěšně proběhla v únoru 2003. .[]

V létě 2004, kdy angažmá v divadle Kalich pomalu končil, ho oslovil Michal David s muzikálem "Tři mušketýři" a s krásnou rolí kardinála Richeliue. Premiéra podzim 2004. .[]

.[]

Dohodl se s Burma Jones, že natočí nové album "Všechno má svůj čas", které vyšlo v květnu 2006. S novým managementem objeli letní festivaly, aby zjistili, zda si posluchači na Burmu ještě vzpomenou. Vše dopadlo nad očekávání.
           Mezi tím, 18.června 2006, měl muzikál "Tři mušketýři" slavnostní derniéru. .[]

.[]

V srpnu v divadle Broadway začal zkoušet roli Octaviána v muzikálu "Kleopatra", který se po dvou letech vrátil na 100. repríz. Premiéra proběhla 29.září.2006.            V té době vrcholily přípravy a zkoušky dlouho očekávaného muzikálu Karla Svobody "Golem", který navíc otevřel nové divadlo v centru Prahy - Hybernia. V pátek 24.listopadu.2006 měl, jako katolický kněz Štěpán Skotnica, premiéru.

V dubnu se vrátí skvělí Walk Of The Earth

V dubnu se vrátí skvělí Walk Of The Earth

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.