Biografie

Žamboši - to bylo folkové duo Jana Žambocha a Stanislavy Brahové - Žambochové ze Vsetína. Vystupují spolu od roku 2002 a již v tomto roce se umístili na šestém místě v soutěži o Krtečka (nyní Krtek) na festivalu Zahrada a jejich písnička Pravda o múzách vyšla na sampleru Zahrada písničkářů (Indies Records, 2002). Od té doby koncertovali s Ivo Cicvárkem a Martinou Trchovou a také jako předskokani skupiny Jablkoň, Pavla Žalmana Lohonky i Radůzy.

V roce 2003 získali ocenění Krteček jako vítěz diváckého hlasování v soutěži písničkářů.

V dubnu 2006 vyšlo u Indies Records debutové album To se to hraje…, které produkoval Tomáš Zeno Václavík a hraje na něm několik hostů (Jan Noha, Petr Surý, Petr Vavřík, Lucie Redlová, Michal Žáček, Ivo Cicvárek, Pavel Hloušek, Stanislav Hladík). Album bylo oceněno Andělem v kategorii Folk & country.

Písničky Jana Žambocha jsou často postaveny na vtipných textech a pointách, někdy však jsou i o závažných tématech, např. Krátká paměť o holocaustu.

Od podzimu 2006 se již nejedná o duo, - s Žambochy vystupuje jako stálý host djembista Jiří (Jura) Nedavaška.

V dubnu 2009 vyšlo u Indies Scope druhé album Žambochů s názvem Přituhuje. I na něm účinkuje mnoho hostů a jeho zvuk je proto od koncetního hodně odlišný

Užijte spoustu zábavy už před startem Colours

Užijte spoustu zábavy už před startem Colours

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.