David Kraus - Biografie | ABradio.cz

Biografie

David Kraus se narodil 13.2. 1980. Jeho matka je herečka a výtvarnice Jana Kraousova a otec je moferátor a herec Jan Kraus. David se svou kapelou vystupuje v otcově pořadu "Uvolněte se prosím". Se svojí matkou si zahrál ve filmu "Hezké chvilky bez záruky".

Jeho album je základním pilířem kontroverzní až sadisticky upřímná textová milostná výpověď, vyšlo v dubnu 2002, nejvíce na tomto CD upoutala píseň "Zuzana", kde David vyznává lásku Zuzaně Norisové. David je talentovaný zpěvák, textař, skladatel a příležitostný here.

Navštěvoval zákládní školu se speciálním hudebním zaměřením, současně se věnoval hře na violanchelo. Dále studoval Ježkovu hudební konzervatoř, kde mu řekli, že je „nerealizovatelný" . Ve třetím ročníku z konzervatoře odešel a působil ve skupině Laura a její tygři jako sólový zpěvák.

Mezitím se věnoval, filmu a herectví. V pohádce Královský slib si zahrál prince. Ve filmu vystupoval i jeho otec Jan Kraus, který ztvárnil šaška. O rok později účinkoval ve filmu Archa pro Vojtu, pro který nazpíval píseň „Proč?“. V roce 2003 spolupracoval s tátou, který se ujal scénáře a režie filmu Městečko, pro který David složil hudbu. Zazpíval zde písničku „Rodné lány“.

V září zahajuje se svou kapelou v pražském Lucerna Music Bar své první koncertní turné, které je od začátku úspěšné. V roce 2004 si ve filmu podle skutečnosti Bolero zahrál Artura Aksmana.

V roce 2006 se podílel na filmu režisérky Věry Chytilové Hezké chvilky bez záruky. A to jak hudebně, tak i herecky. Ve filmu byla použita i Davidova hudba. Dalším jeho hudebním počinem pro film je písnička „Nevinná“, pro film Účastníci zájezdu podle bestselleru Michala Viewegha.

Má dva mladší bratry Adama a Jáchyma (matkou je Ivana Chýlková) a nedávno nalezeného Marka. Zajímavostí může být, že David ač skladatel a zpěvák, neumí noty. Hájí se tím, že je dysgrafik a noty jsou pro něj prostě text. Když tedy skládá, vybavuje si současně text i melodii. Tu si nezapisuje, ale jen zpívá a následně zkouší zahrát.

Praha začátkem června opět ožije hudbou

Praha začátkem června opět ožije hudbou

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.