Belinda Carlisle - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Belinda Carlisle (* 17. srpna 1958 v Hollywoodu v Kalifornii) je úspěšnou sólovou zpěvačkou z 80. let a zakládající členkou a zpěvačkou dámské hudební skupiny The Go-Go's.

Na počátku pěvecké kariéry krátce působila na postu bubeníka v punkové hudební skupině The Germs, ale pro nemoc s nimi nikdy nehrála živě. Brzy po odchodu z kapely založila se svou kamarádkou Jane Wiedlin vlastní kapelu The Go-Go's, která se původně jmenovala „The Misfits“. Tato kapela se během počátku 80. let prezentovala stylem New Wave a dobyla americkou hitparádu. V květnu 1985 Belinda kapelu rozpustila a vydala se na sólovou dráhu.

V roce 1986 vydala své první sólové album Belinda. Rok poté nazpívala jeden ze svých nejúspěšnějších hitů Heaven Is a Place on Earth, kterou pro ni složili Rick Nowels a Ellen Shipley. Všechny její písně z toho roku byly vydány na jejím druhém albu Heaven on Earth. Následovalo ještě dalších pět alb, po nichž vydala v roce 1999 své „Best of“ A Place on Earth - The Greatest Hits.

Kromě profesního života zpěvačky ještě žila i svůj osobní život. V roce 1986 se Belinda Carlisle provdala za Morgana Masona, filmového producenta a politika. Její manžel jí pak pomáhal natáčet některé videoklipy. 27. dubna 1992 se jim narodil syn James Duke Mason. Belinda Carlisle se hlásí k buddhistické víře a ráda si čte Dalajlámovy spisy.

V polovině 90. let byla obnovena Belindina kapela The Go-Go's a s nimi každý rok v létě vyráží na turné. V poslední době často vystupuje v televizi, kde bývá často hostem hudebních pořadů nebo se účastní reality show.

Právě vyšla nová deska formace Mydy Rabycad

Právě vyšla nová deska formace Mydy Rabycad

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.