Biografie

G-Unit, celým názvem Guerilla Unit, Gorilla Unit,Gangsta Unit, je americká hip-hopová skupina, kterou v roce 2002 založil gangsta rapper 50 Cent. Dalšími zakládajícími členy jsou Lloyd Banks (Christopher Lloyd) a Tony Yayo (Marvin Bernard).

Raná kariéra a období vzestupu

K trojici newyorských rodáků ze čtvrti Queens 50 Centovi, Lloydu Banksovi a Tonymu Yayovi se připojil Young Buck, který je původem z Nashvillu a založili skupinu G-Unit. Ta se nejprve pohybovala v newyorském undergroundu, kde se stala známou díky pouličnímu mixtapeovému businessu, v čemž jim byl nápomocen DJ Whoo Kid. Po komerčním úspěchu 50 Centa v roce 2003 vytvořila vlastní vydavatelskou a nakladatelskou společnost G-Unit Records pod firmou Interscope Records.

**Vrcholná éra
**
Ihned po založení zaznamenala skupina značné úspěchy na poli obchodu i reputace. Nyní rozšířila svoje pole působnosti i za hranice činnosti vydavatelské a nakladatelské. G-Unit vlastní mimo vlastního vydavatelství oděvní značku G-Unit Clothing, kterou provozuje ve spolupráci s firmou Ecko Unlimited, vlastní obuvní řadu, kterou zajišťuje firma Reebok, dále pod svojí značkou vydává knihy žánru urban books. V produkci G-Unit vyšla také videohra s názvem 50 Cent: Bulletproof, jež zaznamenala komerční úspěch na většině herních konzolí. Pro Sony PSP vyšla poté ve speciální úpravě s dodatkem G-Unit Edition.

Skupina také založila vlastní nadaci s názvem G-Unity Foundation, na kterou putuje část výnosů. Nadace se věnuje pomoci nezabezpečeným dětem a pomoci černošským komunitám.

G-Unit je často přirovnávána k labelu Roc-A-Fella, jenž založil rapper Jay-Z. Pod křídly G-Unit se dnes nachází řada sub-labelů a její řady se neustále rozrůstají.

Kontroverze

Skupina je známá svým agresivním a konfliktním chováním. Vede spory s celou řadou umělců a labelů, jako jsou například The Game, Fat Joe, DJ Khaled, Lil' Wayne, Nas, Ja Rule, bratři Gottiovi a Murder INC, Kenneth „Supreme“ McGriff,Young Buck či Cam'ron. Všichni členové G-Unit jsou několikanásobně trestáni.

Ceny Anděl lákají i na venkovní koncert

Ceny Anděl lákají i na venkovní koncert

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.