Biografie

NiceLand, v té době ještě jako "projekt" jednoho muže, písničkáře Michala Motyčky, bez předchozích zkušeností s vystupováním, nečekaně vyhrál 4. ročník autorské hudební soutěže Coca-Cola Popstar a získal tímto kontrakt na nahrání a vydání alba u firmy Sony Music.

Projekt pouze u akustické kytary a hlasu dlouho nevydržel a díky Šmitymu (The Prostitutes, Radiostars...) se proměnil v tříčlennou kapelu - na basu Adam Voněš, za bícíma Marek Klasna, oba z tehdejší sestavy Roe-Deer (R.I.P.), kteří se společně začali podílet na přípravě písní a jejich aranží pro debutové album a také na první (a bohužel jediné) společné vystoupení na prestižním festivalu High Field v Německu, jehož hlavními tahouny byli například Fall Out Boy nebo třeba Kaiser Chiefs.

Mezitím probíhaly přípravy na akustické turné po divadlech kapely Kryštof, jemž NiceLand měli předskakovat (nejúspešnější turné toho roku - přes 15tis. diváků). Souběžně s těmito koncerty začalo i nahrávní první desky, volba producenta padla bez většího váhání na Yardu Helešice (ex-Support Lesbiens, Alice Springs). Po odchodu Voněše a Klasny, kteří na turné byli nahrazeni Marcusem Tranem a Lukášem Boho (Ewa Farná) a ve studiu samotným Helešicem a Jiřím Stivínem ml. , začalo hektické období náhrávání, s přestávkami na koncerty po celé republice (turné mělo dohromady přes 30 koncertů behěm 6-ti týdnů). Ze 40-ti hotových písní jich bylo nahráno 19 a z nich se nakonec na album dostalo 13, a tento soubor, pod názvem Little Black Book a s obalem od bratří Brousilových spatřil světlo světa 7. dubna 2008. Album mělo v převážné většině, i přes velká očekávání, velmi kladné recenze a bylo přijato publikem i hudebními kolegy, což dokazuje časté hostování u spřátelených kapel (Fake Tapes, Lety Mimo, The Slots, Dorian Gray's Prostitutes).

První oficiální singl Come On vyšel o měsíc později, jeho videoklip měl na starosti režisér Risto Sokolowski (např. ceněný LA4 feat. Vladimír 518 - Gyzmo v. X), který uspěl v hitparádách Medůza nebo T-Music chart, v rádiích patřil 3 týdny mezi stovku nejhranějších.

Pořád ale nefungovala stálá kapela, která by v plné sestavě odjela blížící se festivalové léto. Spása (doslova) se objevila s pomocí Sebastiana (bandzone.cz), který oslovil již tehdy plně fungující, tříčlennou kapelu The Bliss ve složení (Tomáš Koula - zpěv, el. kytara, Pavel Tomek - basa, Michal Budínský - bicí), zda by neměli zájem se spojit s NiceLand (tehdy tedy opět samotným, osamocenýmMotyčkou). I přes, na první pohled, odlišný styl hudby NiceLand a The Bliss, si všichni velmi dobře rozuměli a kapela odjela několik velkých i malých letních festivalů a po finální obměně na postu basáka, kdy Tomka nahradil Přemysl Černík dojela zbytek léta, pilovala koncertní projev a až do ledna 2009 se (alespoň, co se týče hraní) nezastavila. I přesto nejsou vyjímkou sólové akustické koncerty, které podávají písně v úplně jiném, křehčím pojetí a vrací se spíše k písničkářské stránce (např. několik koncertu spolu s Xindlem X a plánované společné minitour na podzim 2009).

Druhý singl, který vyšel v lednu 2009, zřejmě nejoblíbenější píseň z desky a to jak u fanoušků, tak i u kritiků, Lost in Encryption se stal součástí makedonsko-českého filmu Ocas Ještěrky. Samotná píseň již o několik měsíců dříve úspěšně bojovala 7 týdnů v hitparádě rádia Expres, 3 týdny dokonce na první příčce, přesto se v jiných médiích později tolik neujal.

Jen v první polovině roku 2009 odjela kapela na 50 koncertů, včetně festivalů a to i těch nejprestižnějších - Colours of Ostrava, Planet Festival, Mezi Ploty, České Hrady, za což mohou vděčit zejména několika úspěchům ve výročních hudebních cenách (viz výše), ale také posunutím celkového soundu blíže ke kytarovému indie-popu s čímž souvisí i příprava druhé desky, která je plánována na začátek roku 2010...

NiceLand představují nový festivalový videoklip

NiceLand představují nový festivalový videoklip

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.