Biografie

Christopher Maurice Brown (* 5. května 1989) je americký RnB zpěvák, tanečník a herec. Své debutové album z konce roku 2005 s názvem "Chris Brown" vydal ve věku šestnácti let. Album se proslavilo jeho hitem "Run It!".Jeho deska byla prodána ve dvou milionech kopií ve Spojených státech a následně dostala certifikát multiplatinová.

Brownovo druhé album, Exclussive bylo vydáno v listopadu 2007. Byli na něm jeho druhý uspěšný singl, "Kiss Kiss" (Feat. T-Pain) a jeho asi největší hit "With You", který má na youtube.com přes 81 miliónů zhlédnutí. Brown později vydal album Deluxe ve verzi The Forever Edition. Který obsahoval jeho další hit "Forever", vydaný v květnu 2008 a dosáhl druhé pozice v Billboard Hot 100. Album Exclusive se stalo platinové a prodal se ho více než jeden milion.

Kromě svého sólové komerčního úspěchu, figuroval Brown v několika hitech, jako je "No Air", duet se zpěvačkou Jordin Sparks, "Shorty Like Mine" s rapper Bow Wow a "Shawty Get Loose" spolu s Lil Mama a T -Painem. Písně se usadili na pozicích číslo tři, devět a deset v Billboard Hot 100 resp. Vzhledem k jeho zpěvu a tanci bývá Brown porovnáván s R&B umělci jako Usher a Michael Jackson, kterého ve své hudbě často cituje.

Brown se narodil a vyrůstal v malém městečku Tappahannock ve Virginii. Začal tancovat ve věku dvou let. Byl ovlivněn umělci jako jsou Michael Jackson, Sam Cooke, Stevie Wonder, Donny Hathaway, Anita Baker a Aretha Franklin. Než se stal zpěvákem, měl zájem stát se rapperem, ale stal se zpěvákem, když jeho matka poukázal na to, jeho hlas .

Od sedmi až do třinácti,byl Brown zjizvený z domácího násilí, které mu způsobila jeho matka s jejím přítelem.

Ve věku třinácti, Brown a jeho matka začali hledat příležitost u nahrávací společnosti. Byl objeven v místním produkcentským týmem, který hledal nové talenty. Ve věku 15 let byl pracoval pro LA Reid a následně byla podepsána v roce 2004 nahrávací smlouva s Jive Records. Na počátku roku 2005, Brown začal pracovat na svém debutovém albu, spolupracoval se Scottem Storchem, The Underdogs, Dre & Vidal, Bryanem-Michaelem Coxem, Bow Wowem a Jermainem Duprim.

Na Colours letos vystoupí Pharrell Williams

Na Colours letos vystoupí Pharrell Williams

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.