Biografie

Natalie Jane Imbruglia (IPA: [ɪm'bɹʉːlɪə]) (* 4. února 1975 v Sydney) je australská zpěvačka (na svých písních se též výrazně podílí autorsky), modelka a herečka.

Je druhou ze čtyř dcer australské matky a italského otce pocházejícího ze Sicílie.

Počátkem 90. let 20. století se dostala do povědomí publika rolí Beth Brennan v populárním australském televizním soap seriálu Neighbours (Sousedé) (účinkovala v něm mimo jiné i další později populární zpěvačka Kylie Minogue). Po dvou letech účinkování v seriálu zanechala a nastoupila úspěšnou kariéru zpěvačky.

Na Silvestra roku 2003 se po třiapůlleté známosti vdala za přítele Daniela Johnse. V současnosti žijí střídavě v Old Windsoru v hrabství Berkshire ve Velké Británii a v australském Newcastlu.

Hudební dráha
*

Left Of The Middle
==================

Její kariéra zpěvačky měla velmi rychlý start. V roce 1997 nahrála debutové album Left Of The Middle obsahující i pozdější hit Torn. Tento první singl podpořený videoklipem se dostal na první místa hitparád v USA, ve Švédsku a v Mexiku, druhou příčku obsadil v Austrálii, ve Švýcarsku a ve Velké Británii. Na třetí místo se dostal v Rakousku. Do první desítky se umístil v mnoha dalších zemích, například ve Finsku (8.), v Norsku (6.), na Novém Zélandu (5.) nebo ve Francii (4.). Z tohoto alba vzešly ještě 3 další singly: Big Mistake (2. místo ve Velké Británii a 6. místo v Austrálii), Wishing I Was There (19. místo ve Velké Británii a 24. místo v Austrálii) a Smoke (42. místo v Austrálii). Alba se prodalo na celém světě kolem 7000000 kopií, za první týden bylo prodáno ve Velké Británii 57500 kopií. Imbruglia získala cenu MTV Objev roku a 3 nominace na americké hudební ceny Grammy.

Stigmata Soundtrack
===================

Album se soundtrackem k filmu Stigmata (vyšlo v roce 1999) obsahovalo jednu skladbu, kterou nazpívala Natalie Imbruglia, a sice Identify. Píseň byla samostatně vydána pouze jako promo singl a do hitparád se tedy nedostala.

White Lilies Island
===================

Album White Lilies Island, vydané v roce 2001, úspěšnosti debutu nedosáhlo. Singl That Day byl vydán pouze ve Velké Británii, kde dosáhl na 11. místo. Následující Wrong Impression dosáhl tamtéž na 10. místo, v USA byl na 64. místě. V Austrálii se sice stal rozhlasovým hitem, ale v prodejnosti dosáhl jen na 33. místo. Nejúspěšnější byl v Mexiku, kde byl nejvýše na 2. místě. Třetí singl z tohoto alba Beauty On The Fire se dostal na 26. místo ve Velké Británii, v Austrálii byl nejvýše na 78. místě. Samotného alba se prodalo na celém světě okolo 1500000 kopií, za první týden prodeje ve Velké Británii 25500 kopií, v Austrálii a USA zhruba po 37000 kopiích.

Counting Down The Days
======================

Album Counting Down The Days vyšlo v roce 2005. Doprovázely ho jen dva singly - Shiver a titulní Counting Down The Days. Prvně jmenovaný přiblížil zpěvačku dosud nepřekonanému úspěchu debutového siglu Torn, když obsadil 8. místo ve Velké Británii, 19. místo v Austrálii a 34. místo ve Francii. Singl s titulní skladbou se dostal ve Velké Británii na 23. místo, v Autrálii na 52. místo. Album získalo ve Velké Británii Zlatou desku, za první týden se zde prodalo 40000 kopií, na celém světě pak dodnes okolo 800000 kopií.

Glorious: The Singles 97-07
===========================

10 let hudební kariéry v roce 2007 bylo vhodnou příležitostí k bilancování a vydání kompilace Glorious: The Singles 97-07. Album obsahující všechny singly z předchozích alb je doplněno několika novými písněmi - Be With You, Amelia, Against The Wall, Stuck On The Moon a titulní Glorious vydaná i na singlu. Tento singl se dostal v Itálii na 9. místo, ve Velké Británii na 23. místo a v Austrálii na 38. místo. Limitovaná edice alba obsahuje bonusové DVD s videoklipy. Celosvětově bylo prodáno 33000 kopií za první týden. Album dosáhlo zatím největšího úspěchu ve Velké Británii, kde se dostalo na 5. místo mezi prodanými alby.

Aerodrome vytáhl eso: přiveze Lanu Del Rey

Aerodrome vytáhl eso: přiveze Lanu Del Rey

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.