Biografie

Lily Allen (* 2. května 1985, Londýn, Spojené království) je anglická zpěvačka a autorka písní, známá především svými písněmi "Smile" a "LDN". Jedná se o dceru herce a hudebníka Keitha Allena a filmové producentky Alison Owenové.

Její singl „Smile“ se dostal na první místo britské hitparády v červenci 2006.
**
Dětství**

Narodila se v londýnské městské části Hammersmith. Jejím otcem je Keith Allen a matkou Alison Owen. Poté se však s rodinou usídlili v jiné části a tou byl Islington. Má starší sestru Sarah, mladšího bratra Alfieho (který je předmětem její písně "Alfie" a mladší sestru Rebeccu. Také má mnoho nevlastních sourozenců.

V roce 1988 se objevila v show The Comic Strip Presents... , v díle nazvaném "The Yob", který zčásti napsal i její otec. Když byly Lily čtyři roky, její otec opustil rodinu a tak vyrůstala pouze s matkou Chodila na 13 škol, včetně Hill House School a Bedales School a z několika byla vyloučena. Ve volném čase si ráda četla poslechla umělce jako The Specials, T.Rex a Happy Mondays.

Lily si zahrála dvorní dámu ve filmu z roku 1988 Elizabeth, který produkovala její matka. Odešla ze školy, když jí bylo patnáct, protože nechtěla „strávit třetinu života přípravou na práci v další třetině života, aby si na další třetinu života zajistila penzi.“ Poté, co jela s rodinou na dovolenou na Ibizu, řekla matce, že tam zůstane s přáteli a tak se usídlila v městečku Sant Antoni de Portmany. Vydělávala si peníze prací v obchodě "Plastic Fantastic" a dealerstvím extáze.

Zájem nahrávací firmy

Lily potkala svého prvního manažera, George Lamba, když ji zachránil před skupinou útočníků a poslal ji domů. Lily odmítnulo několik nahrávacích společností, což přisuzovala faktu, že je dcerou Keitha Allena a také jejímu problému s alkoholem. Využila však otcových známostí a v roce 2002 podepsala smlouvu s nahrávací společností Warner Music. Když z firmy odešel člověk, se kterým podepsala smlouvu, ztratili o ni zájem a byla nucena odejít.

Studovala zahradnitcí a chtěla se stát květinářkou, ale nakonec si to rozmyslela a vrátila se zpět k hudbě. Začala psát písně a její manažer ji v roce 2004 představil producentskému duu Future Cut. Pracovali v malém studiu v suterénu jedné úřední budovy V roce 2005 podepsala smlouvu s Regal Records, která jí dala na nahrání alba £25,000, avšak nebyli schopni ho moc propagovat kvůli propagaci alb X&Y od kapely Coldplay a Demon Days od Gorillaz.

Popularita na MySpace

Lily si vytvořila účet na stránce MySpace a v listopadu 2005 na něj začala nahrávat demoverze svých písní. To přilákalo tisíce posluchačů a singl, který byl vydán na vinylových deskách v nákladu 500 kusů se prodal rychle a tak byl narychlo vydán znovu, později i za £40. Vydala také kazety, nazvanéMy First Mixtape a My Second Mixtape na svou propagaci. Obsahovaly písně od Creedence Clearwater Revival, Dizzee Rascal a Ludacrise. Když se jí nashromáždily desítky tisíc přátel na MySpace, začal se o ni zajímat časopis „The Observer Music Monthly“. Pouze pár lidí (kromě její společnosti) vědělo, kdo Lily je a tak byla firma docela zdrženlivá ve vyjádření, která po nich chtěl magazín pro svou reportáž.

V březnovém vydání z roku 2006 napsal OMM článek o Lilyině úspěchu přes MySpace. Úspěch jejich písní přesvědčil její nahrávací společnost, aby měla větší volnost při nahrávání alba a aby mohla použít některé písně, které sama napsala, místo písní od známých producentů. Lily se rozhodla pracovat s producenty Gregem Kurstinem a Markem Ronsonem a za dva týdny dokončila celé album

Debutové album

Lilyino debutové album Alright, Still bylo vydáno v limitované edici na vinylových deskách 3.července ve Velké Británii a CD vyšlo jak v Británii, tak v Evropě 17. července 2006. Na albu je 11 až 14 písní (záleží na verzi), z nichž většina byla zveřejněna k poslechu na stránkách MySpace, včetně singlu "Smile" (první píseň, kterou napsala s Future Cut), "LDN", "Knock 'Em Out"a "Alfie". Dalšími písněmi na albu jsou "Friday Night", kterou zčásti napsal Jonny Bull, „Littlest Things“, kterou produkoval Mark Ronson. V USA album vyšlo 30. ledna, 2007, prodalo se ho 34,000 kusů a umístilo se na dvacátém místě v albové hiparádě „Billboard Album Charts“.

V září 2006 byl singl „Smile“ uveden na prodej v internetovém obchodě iTunes Music Store. V prosinci 2006 se video k tomuto singlu začalo hrát na různých hudebních amerických kanálech a také ho začla hrát některá americká rádia. Také natočila promo pro MTV.

V týdnu, který končil 28. lednem 2007, se podařilo britským umělcům obsadit všech deset míst v britské top10 albové hitparády poprvé od roku 1956. Právě v tomto týdnu bylo Lilyino album na devátém místě.

Americký časopis Entertainment Weekly jmenoval „Alright, Still“ jedním z deseti nejlepšch alb, přestože v té době ještě na americkém trhu nebylo. V USA vyšlo 30. ledna 2007 a jako první singl z něj vzešel také "Smile". Americká verze alba obsahuje tři písně navíc: "Nan, You're A Window Shopper," "Blank Expression" a remix písně "Smile" od Marka Ronsona.

Další aktivity

Nazpívala vokály pro píseň "Lights Go Down" od formace Basement Jaxx (z alba Crazy Itch Radio) a také se objevila na albu Robbieho Williamse Rudebox v písních "Bongo Bong And Je ne t'aime plus" (což je coververze původní písně Manu Chaa ) a "Keep On". Dále se také objevila v písních "Rawhide" od Jamie T. a „Wanna Be“ od Dizzee Rascal.

Čtvrtým singlem z alba je píseň "Alfie".

Lily momentálně pracuje s Future Cut na druhém albu, ale odmítla zveřejnit detaily a prohlásila, že: "chyba, kterou lidé dnes často dělají je, že když mají úspěšné první album, nahrávací společnost je tlačí do rychlého vydání druhého. "

Kontroverze

Lily poměrně často veřejně vyjadřuje své názory na ostatní hudebníky. Chodila do školy s Lukem Pritchardem z kapely The Kooks a měla několik hanlivých poznámek na jejich adresu. Také řekla o Bobu Geldofovi, že je „mizera“ („cunt“)  a „pokryteckej spratek“ („sanctimonious prat“), a řekla, že když Kylie Minogue vystoupí na festivalu v Glastonbury, bude to pro tu akci urážka. Lilyino vystoupení na tomto festivalu v roce 2007 provázel další malý skandál – ve svých textech urazila zpěvačku skupiny Girls Aloud, Cheryl Cole.

Rapper Example nahrál novou verzi písně "Smile" nazvanou "Vile" (což je odpověď právě na původní verzi) psanou z pohledu bývalého přítele (ačkoliv on jejím přítelem nikdy nebyl).

Když se jí ptali v časopisu NME, jak bude slavit, když se píseň "Smile" dostala na první místo v britské hitparádě, odpověděla "gak" (britský slangový výraz pro kokain). Hned vzápětí řekla, že si dělá srandu, ale bulvární plátky z toho udělaly skandál.

Také řekla, že každý, kdo si koupil debutové album Paris Hilton, by měl být vyvražděn.

Na Colours dorazí taky Kaleo či Kalkbrenner

Na Colours dorazí taky Kaleo či Kalkbrenner

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.