Biografie

Anastacia Lyn Newton (rozená Newkirk) (*17. září 1968 v Chicagu, Illinois) je americká popová zpěvačka, textařka, která prodala po celém světě více než 34 milionů desek. Fanouškům se vryla do paměti svým zvučným chraplavým hlasem.

Začátky

Anastacia se narodila v Chicagu. Její otec Robert Newkirk byl zpěvák a matka Diane Hurley byla herečka v Broadwayském hudebním divadle. Přestěhovali se do New Yorku když byla ještě malé dítě, tam se zapsala na uměleckou dětskou školu na Mannhatanu. Má 2 sourozence, starší sestru Shawn a mladšího bratra Briana (autista).

Velmi se zajímala o tanec, ačkoli ji byla zjištěna Crohnova nemoc. Začátkem devadesátých let se začala pravidelně objevovat ve videoklipech vysílaných televizní stanicí MTV. Nejčastěji se objevovala v klipech hudební skupiny Salt´N´ Pepa. V roce 1999 vzbudila na MTV pozornost v amatérské pěvecké soutěži, kde se dostala až do finále. Ihned o ni projevilo zájem několik nahrávacích společností.

Not That Kind

Její debutové album nazvané Not That Kind spatřilo světlo světa v roce 2000 a zažilo grandiózní úspěchy. Dostalo se do TOP 10 hned v osmi zemích světa.

V Austrálii slavila velké úspěchy hlavně titulní píseň z alba nazvaná I´m Outta Love, která byla za rok 2000 v Austrálii vyhlášena jako nejoblíbenější. Zatímco z I´m Outta Love byl velký hit, další písně z alba už tak velký úspěch neslavily.

Freak Of Nature

Její druhé album Freak of Nature opět dosáhlo skvělých úspěchů ačkoli se v jiných zemích neprodávalo tak dobře jako debut Not That Kind. Titulní píseň z alba Paid My Dues nezažila prodejní žně, ale v rádiích byla jednou z nejhranějších.

Deska Freak of Nature vyšlo v USA v květnu 2002 a byla věnována památce zesnulé zpěvačky Lisy „Left Eye“ Lopes, která zahynula při autonehodě měsíc před vydáním desky. Lisa spolupracovala s Anastaciou a hodně ji pomohla s debutovým albem.

V roce 2002 spojila Anastacia své pěvecké síly společně se Shakirou, Celine Dion a Cher a zazpívaly společně na koncertu přenášeném stanicí VH1.

Anastacia byla vybrána pro to, aby napsala hymnu pro mistrovství světa ve fotbale v roce 2002, píseň nazvala Boom.

Další písně, které vydala ze své druhé desky se jmenovaly One Day In Your Life, Why´d You Lie To Me a You´ll Never Be Alone.

Nazpívala také titulní píseň pro muzikál Chicago s názvem Love Is a Crime, a to v roce 2003.

Anastacia

V lednu 2003 zjistili lékaři u Anastacie rakovinu prsu. Ihned začala s léčbou této nemoci, a aby se ženy měly možnost více o této chorobě dozvědět založila nadaci pro ženy na výzkum rakoviny prsu.

Do nahrávacího studia vešla už na konci roku 2003, kdy se rozhodla pro nahrání své třetí desky nazvané prostě Anastacia. Album vyšlo v roce 2004 a první píseň se jmenovala Left Outside Alone. Na albu pracovala Anastacia i se zpěvákem americké skupiny P.O.D. Sonnym Sandovalem, se kterým napsala píseň I Do.

Album se stalo obrovským hitem stejně jako titulní píseň. Dalšími písněmi, které putovaly do hitparád se jmenovaly Sick and Tired, Welcome To my Truth nebo emocionální balada Heavy on My Heart.

Provdala se za svého bodyguarda Wayne Newtona v Mexico 21. dubna 2007.

Anastacia má dvě tetování. První, hlásající „Forever“(navždy), má vytetováno na šíji, druhým je egyptský symbol "ankh" (značící věčný život) obklopený sluncem, který má zpěvačka na spodní části zad. Tento symbol se také objevuje na většině nosičů, které zpěvačka vydala do roku 2002.

Pieces Of A Dream

Koncem roku 2005 se Anastacia rozhodla vydat album svých největších hitů, které nazvala stejně jako jednu z písní.

Jednou z dalších novinek na desce byla píseň Everything Burns, kterou Anastacia nazpívala i s ex-členem skupiny Evanescence Benem Moodym. Velkému ohlasu se těšil i duet I Belong to You, kde zpěvačka pro změnu zpívá s italském zpěvákem Erosem Ramazzottim.
**
Heavy Rotation**

Nejnovější album vyšlo 30. října 2008. Pilotním singlem k albu je skladba I Can Feel You. Dalším hitem v rádiích je Absolutely Positively.

Colours of Ostrava zve na hvězdné zpěvačky

Colours of Ostrava zve na hvězdné zpěvačky

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.