Justin Timberlake - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Justin Randall Timberlake se narodil 31. ledna 1981 v americkém Tennessee. V 11 letech vystupoval v televizní show Star Search, kde zpíval country písně. O několik let později se objevil v pořadu The Mickey Mouse Club, kde potkal svého budoucího kolegu Joshuu Scotta "JC" Chaseze, budoucí lásku Britney Spears a mnoho dalších.

V roce 1995 se stal členem skupiny 'N Sync, díky které se stal idolem teenagerů. Formace se roku 2002 rozpadla a Justin se vydal na sólovou dráhu. Debutový singl nesl název Like I Love You a prvně ho nazpíval na udílení cen MTV Video Music Awards. V listopadu mu vyšlo album Justified a bylo kladně přijato nejen u kritiků, ale dosáhlo i komerčního úspěchu.

Začala se rozjíždět i jeho sólová kariéra. Svůj herecký debut si odbyl roku 2000 ve filmu Longshot. Objevil se i v Model Behavior, Edison Force či Southland Tales.

Mezi ty absolutně nejúspěšnější patří The Social Network, Bad Teacher, Friends with Benefits či In Time.

Žbirka si půjčil muzikanty od McCartneyho

Žbirka si půjčil muzikanty od McCartneyho

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.