Biografie

Ali Amiri se narodil 29.2.1980, v Teheránu v hlavním městě Íránu. Je to  český herec a zpěvák. V soutěži Česko hledá Superstar se umístil na 5. místě.

Ali Amiri dost sportuje a hrál také profesionálně basketbal, stolní tenis a tenis. Hraje na kytaru a velmi čte, kouká na televizi ale nejraději zpívá.

Ali Amiri má tři sourozence, dvě mladší sestry a staršího bratra. Už od dětství zpívá, zhudebňoval veškeré básničky a oplývá hudebním talentem. sám se naučil hrát na kytaru. Amatérsky hrál také divadlo a poté dělal i modela. Celý život se stěhuje. Nejdřív do Dubaje, do Kuvajtu, pak zase zpět do Íránu a potom zakotvil v Čechách.

Původně Ali zamýšlel studovat medicínu v Anglii, ale tam to bylo velice drahé, proto se rozhodl pro Čechy a následně Plzeň, kde úspěšně studoval medicínu. K dokončení studií mu chybí dvě státnice, které dokončí v Praze. Přál by se věnovat ORL nebo oftalmologii, fascinují ho malé operace.

Vystupoval v muzikálu Angelika v roli Bachtiary-bej a Mona Lisa rolí Michelangela.

*

London Grammar míří poprvé do ČR: na Colours

London Grammar míří poprvé do ČR: na Colours

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.