Biografie

Sámer Issa (* 7. srpen 1985 v Děčíně) je český zpěvák známý svou účastí v televizní soutěži Česko hledá Superstar.

Život

Dětství prožil v Damašku v Sýrii, od 6 let žije v České republice. Ze Sýrie pochází jeho otec, jeho matka je Češka. Má mladšího sourozence Marwana.

V roce 2004 se účastnil 1. ročníku soutěže Česko hledá Superstar. Vypadl v předposledním kole a obsadil tedy 3. místo. Ve stejném roce se umístil v anketě Český slavík v kategorii Zpěváci na 6. místě.

V průběhu roku 2008 dochází k incidentu, kdy zpěvák při přepadení zachraňuje neznámou slečnu a sám je napaden. Poté musí vyhledat lékařskou pomoc, když ho útočníci brutálně zmlátili a kopali do obličeje. Měl nadvakrát přeražený nos, monokly pod očima a podlitiny.

Ke konci roku 2008 byl Sámer Issa otráven (podle svědků měl být pod vlivem drog) v děčínském baru a později hospitalizován v tamější nemocnici. Otrava způsobila zástavu srdce, které bylo rychlou lékařskou pomocí resuscitováno. Tato událost byla ihned zveřejněna v některých mediích.

Česko Hledá Superstar 2003 - 2004

V roce 2003 se přihlásil do soutěže Česko hledá Superstar. Tvrdí, že jeho inspirací k přihlášení se do soutěže byla Kelly Clarkson. Začátkem roku 2004 se v Praze zůčastnil castingu kde zpíval "Joyful, Joyful". Později v soutěži zazpíval např. tyto písně: Against All Odds od Phila Collinse, A Hard Day´s Night od Beatles, Don´t Speak od No Doubt, It´s Raining Man od Geri Halliwell nebo Billie Jean od Michaela Jacksona, kterého označuje jako krále popu a velkého umělce.. Po této písni vypadl. Později se porotkyně Gabriela Osvaldová vyjádřila: "Finále bez Sámera Issy pro mě absolutně ztrácí význam".

Po soutěži celá Top 10 koncertovala v pražské Sazka Aréně, kterou dvakrát vyprodali. Koncerty vidělo přes 30 000 diváků. Jejich společná deska se zapisuje mezi padesáti nejprodávanějších desek v historii České republiky a Slovenska.

Tvorba

Busted - 2004

Po účasti v soutěži Superstar vydal svou první desku Busted nesoucí se ve stylu pop/r'n'b ze které vzešly dva singly Busted a Shake it. Desky se prodalo více než 50 000 kusů[3]. Na této desce se objevil i duet s Martinou Balogovou Adorable. Na desce spolupracovali Gábina Osvaldová, Ondřej Brzobohatý, Ondřej Soukup, Radoslav Banga, Daniel Hádl, americký producent Jorge Corante, Sugababes a Christinou Aguilerou. Desku křtili manželé a skladatelé Gábina Osvaldová a Ondřej Soukup.

Break The Silence - 2005

Po roční odmlce vydal Sámer Issa svou druhou desku s názvem Break The Silence ve stylu hip hop/r'n'b. Kromě Sámera Issy se na albu podíleli Martina Balogová, Victoria, DJ Wich a Ondřej Brzobohatý. Album mu křtil již zesnulý skladatel Karel Svoboda s manželkou Vendulou Svobodovou. Desky se prodalo více než 8 000 kopií. Album bylo oceněno zlatou deskou.

V roce 2007 zpěvák přezpíval svůj singl z této desky "Až zastavíme čas" do ruského jazyka.

Třetí deska - 2009

Po delší pauze, kdy se zpěvák Sámer Issa věnoval živým vystoupením v klubech a na velkých akcích, se zabývá nahráváním svého třetího alba. Na chystaném albu se podílí nejen jako zpěvák, ale také jako spoluproducent, textař a skladatel. Po první desce Busted, kde měl zpěvák producenta z USA a druhé desce Break The Silence, na které byli producenti pouze z České republiky, spolupracuje Sámer Issa nyní s ruským producentem Jurijem Nikitinem, který dříve produkoval věci pro ruské duo Tatu.

Kromě toho, že zpěvák si píše texty na nové album sám, spolupracuje na nich také s čokoládovou kráskou Endeline, která pochází z Afriky a v České republice je na studiích vysoké školy.

Deska by měla být úrodnější na styly než dvě předchozí, kromě R'n'B a Hip Hopu se na albu objeví také house, electro, soul, latino a další.

Spolupráce

Sámer Issa má za sebou také několik spoluprací, mezi ty nejzajímavější patří duet s Martinou Balogovou na její debutové desce 'I Am Not From Here' s názvem Timeless. Jehož původní verzi nazpívla první americká Superstar Kelly Clarkson a její kolega z téže soutěže Justin Guarini.

Další spolupráce je hostování na desce českého producenta DJ Neo. Na album 'Heartbreak Club' nahrál zpěvák dvě písně 'When I Am With Her' a 'Ignorants'. Desky 'Heartbreak club' se podle dostupných informací prodalo přes 5 000 kusů.

Poslední ohlášená spolupráce je tentokrát na videoklipu již zmíněného DJ Nea, kde se Sámer Issa objeví po boku zpěvačky Jocelyn Brown.

Tanec

V letech 2004 - 2007 Sámera Issu doprovázela známá taneční skupina Dance2xs, nyní je nahradila taneční skupina JAD Company pod vedením Yemiho A.D., kterou střídá s tanečníky break dance.

Koncerty

Tour

Jeho první halové tour probíhalo po největší halách v České republice společně s několika kamarády ze soutěže Česko hledá Superstar: Martinou Balogovou, Veronikou Zaňkovou, Stanislavem Dolínkem a Petrem Poláčkem. Toto tour bylo velmi úspěšné.

Tour k desce Break The Silence už nebylo tak monstrózní jako k Busted. Toto tour bylo pouze klubové. Na jedné z jeho zastávek konkrétně v pražském klubu "Face To Face" zazpíval píseň 'Hot And Wet' se zpěvačkou Victorií.

Eurosong - 2007 & 2008

V letech 2007 a 2008 se Sámer Issa účastnil národních kol soutěže v České republice.

    * V roce 2007 Sámer Issa vystupoval s písní 'When I Am With Her' od producenta DJ Nea. Program doplňovaly tanečnice ze skupiny Dance2XS. V tomto roce zpěvák končí na třetím místě. Vítězem se stala skupina Kabát.

    * V roce 2008 vystupuje opět, tentokrát s písní 'Pick A Star' od ruského producenta Jurije Nikitina a s taneční skupinou JAD Company. Doprovázely ho také dvě vokalistky, jedna z nich byla Madalena Joao. Všichni byli oblečeni do bílé námořnicko-letecké uniformy. Zpěvák se opět umisťuje v Top 3.

V den finále kampaň, kterou nachystal neznámý člověk proti Sámeru Issovy, který se bál jeho vítězství natolik, že do všech deníků poslal zprávu o tom, že zpěvák má zpívat na playback. Ve skutečnosti všichni účastníci musí zpívat na živo.

New Wave - 2007

Sámer Issa vyhrává postup do semifinále z 8 000 přihlášených účastníků soutěží a letí do Ruska, konkrétně do Mosky, aby se popral o lukrativní post finalisty této soutěže. Po několika týdnech soutěž pokračuje, tentokrát v lotyšské Jurmale, kam si zpěvák připravil písně od R. Kellyho "I Believe I Can Fly", "Pár Kapitol", předělaná píseň "Rouhám" od Martiny Balogové, a svou vlastní novinku, kterou složil Jurij Nikitin. Této písni dali společně název 'Let Me In'. Zpěvák nakonec končí na 12. místě. Zde si Sámer splnil jeden ze svých největších hudebních snů - zazpívat si s legendárním soulovým zpěvákem Stevie Wonderem. Spolu s ostatními finalisty si s ním na jednom pódiu zazpíval známý hit I Just Called To Say I Love You. Kromě toho potkává také ruskou R'n'B princeznu Anastacii Kochetkovou, který ho později pozve na svou pražskou zastávku při světové Tour.

    * 2007 vystupuje jako zahraniční host v Bělorusku na tamní soutěži krásy Miss Minsk
    * 2008 byl jako speciální host na Tour ruské hvězdy Timatiho.

Další aktivity

V roce 2008 TV Nova oslovila Sámera na moderování internetového blogu s názvem Sámerův Faktor X pro pěveckou soutěž X Factor, kde zjišťoval informace ze zákulisí a dělal reportáže s finalisty soutěže.

V roce 2008 zpěvák Sámer Issa má svou první živou moderovanou akci ku příležitosti vyhlášení výsledků nejkrásnější čtenářka týdeníku SPY. V pražském klubu 'TAT'.

V říjnu roku 2008 přijal nabídku na moderování internetové seznamky na portálu muvi.cz. Jeho úkolem je jim najít toho správného partnera či kamaráda, kterého právě daný soutěžící hledá.

Reklamy

V roce 2004 natáčí Sámer Issa televizní reklamu pro telefony 'LG', která byla na český trh velmi průlomová a také vtipná. V této reklamě se kromě Sámera Issy objevili také "Britney Spears", "Michael Jackson" a Eminem".

Další reklamu fotí pro prestižní celosvětovou obuvnickou společnost s českými kořeny Baťa. Stal se hlavní tváří pro speciální kolekci pro mladé lidi.

Hlasování v anketě Žebřík je v plném proudu

Hlasování v anketě Žebřík je v plném proudu

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.