Biografie

White Stripes vznikli roku 1997. Vydali svůj první singl Let's Shake Hands a o dva roky později už ve spolupráci s vydavatelstvím Sympathy for the Record Industry vyšel další singl The Big Three Killed My Baby. Za nedlouho ho následovalo celé album s jednoduchým názvem The White Stripes. Svým ostrým a syrovým stylem překvapilo nejen hudební nadšence, ale také řadu kritiků a producentů.


S dalším albem De Stijl, které sklidilo podobný úspěch, se začali dostávat do povědomí. Naprostý průlom přišel s rokem 2000 a deskou White Blood Cells. Umístila se mezi 100 nejprodávanějšími deskami v Americe, Velké Británii, Austrálii a Norsku. Ve zmiňované Velké Británii dokonce během chvíle vyprodali nadcházející turné. Singl Feel in Love With a Girl jim vynesl tři ceny MTV Music Award.

Album Elephant nahráli za pouhých 14 dní a vyhoupli se s ním do čela žebříčků prodejnosti ve Velké Británii. Získalo dvakrát platinové ocenění v Kanadě a Británii a jednou platinové v USA, Austrálii a na Novém Zélandu.

Podobní interpreti


Další úspěch přišel v roce 2004, kdy obdrželi cenu Brit Award za nejlepší kapelu a za nejlepší singl (Seven Nation Army). Neminula je ani cena Grammy za nejlepší rockový song (opět Seven Nation Army) a za nejlepší alternativní album.

Za pátou studiovou desku Get Behind Me Satan se umístili na třetím místě v žebříčku alb ve Velké Británii, USA, Austrálii, Belgii, Kanadě, Irsku, Holandsku a Norsku. Opět získali ocenění Grammy za nejlepší alternativní album. Podobná ocenění sbírali i s poslední deskou Icky Thump.

2. února 2011 oficiálně ukončili svou činnost.

Související články

Do Prahy se po dvou letech vrátí King Crimson

Do Prahy se po dvou letech vrátí King Crimson

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.