Biografie

White Stripes vznikli roku 1997. Vydali svůj první singl Let's Shake Hands a o dva roky později už ve spolupráci s vydavatelstvím Sympathy for the Record Industry vyšel další singl The Big Three Killed My Baby. Za nedlouho ho následovalo celé album s jednoduchým názvem The White Stripes. Svým ostrým a syrovým stylem překvapilo nejen hudební nadšence, ale také řadu kritiků a producentů.


S dalším albem De Stijl, které sklidilo podobný úspěch, se začali dostávat do povědomí. Naprostý průlom přišel s rokem 2000 a deskou White Blood Cells. Umístila se mezi 100 nejprodávanějšími deskami v Americe, Velké Británii, Austrálii a Norsku. Ve zmiňované Velké Británii dokonce během chvíle vyprodali nadcházející turné. Singl Feel in Love With a Girl jim vynesl tři ceny MTV Music Award.

Album Elephant nahráli za pouhých 14 dní a vyhoupli se s ním do čela žebříčků prodejnosti ve Velké Británii. Získalo dvakrát platinové ocenění v Kanadě a Británii a jednou platinové v USA, Austrálii a na Novém Zélandu.

Podobní interpreti


Další úspěch přišel v roce 2004, kdy obdrželi cenu Brit Award za nejlepší kapelu a za nejlepší singl (Seven Nation Army). Neminula je ani cena Grammy za nejlepší rockový song (opět Seven Nation Army) a za nejlepší alternativní album.

Za pátou studiovou desku Get Behind Me Satan se umístili na třetím místě v žebříčku alb ve Velké Británii, USA, Austrálii, Belgii, Kanadě, Irsku, Holandsku a Norsku. Opět získali ocenění Grammy za nejlepší alternativní album. Podobná ocenění sbírali i s poslední deskou Icky Thump.

2. února 2011 oficiálně ukončili svou činnost.

Související články

Novinka Tears for Fears po třinácti letech

Novinka Tears for Fears po třinácti letech

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.