Biografie

Dětství a její nástup na hudební scénu
***
Pink, vlastním jménem Alecia Beth Moore, se narodila 8. září 1979 ve Filadelfii veteránovi z Vietnamu Jimu Moorovi a zdravotní sestře Judy Kugelové. Již od útlého věku měla nejlepší předpoklady stát se hudební hvězdou - její otec hrával na kytaru a zpíval. Svůj pěvecký talent objevila velmi brzy. Není proto divu, že už na střední škole se přidala k hudební skupině Middleground. Jako teenager začala psát texty, které byly podle její matky velmi temné, hluboké a téměř znepokojující. Podle P!nk na ni měli největší vliv umělci jako Mary J. Blige, Bob Marley, 2Pac, Janis Joplin a další.

Ve 14 letech začala vystupovat po filadelfských klubech a v 16 se přidala k R'n'B triu Choice, které natočilo píseň "Key to My Heart" (soundtrack k filmu Kazaam). Choice ukončili svou činnost po nahrávání nevydaného alba. Pink však sestrvala u LaFace records jako sólová pěvkyně. Zde se zrodilo její umělecké jméno "Pink". V té době byla obsazena jako vokalistka při nahrávání alba Diany Ross, 93 Degrees, atd. Snažila se působit v nějaké skupině, ale bohužel nikde nezapadla. Nejlépe se tak cítila jako sólová zpěvačka. Jednoho dne obdržela nabídku od Darryla Simonse, zda by pro něj něco nenapsala. Ona souhlasila a aniž by to tušila, odstartovala tím svou úspěšnou dlouholetou kariéru.

Její debutové R&B album spatřilo světlo světa v roce 2000. Neslo název Can't Take Me Home, singl There You Go se rychle dostal mezi 40 nejhranějších skladeb v USA. Masivní průlom zaznamenala pop rocková deska M!ssundaztood s hity Just like a Pill a Get the Party Started. Po celém světě se jí prodalo více než 13 mil. kopií. Za píseň Get the Party Started obdržela cenu Grammy. Následující deska Try This (2004) zaznamenala menší propad prodejnosti, protože byla o něco rockovější a odlišná od jejího dosavadního stylu. I přesto se však uchytily hity jako God is a DJ nebo Trouble. Následovalo turné po celé Evropě, kde poprvé svým vystoupením navštívila i Českou republiku.

Nadcházející počin I'm Not Dead (2006) byl opět úspěšný. V českých rádiích rotovaly skladby Stupid Girls a Dear Mr. President s provokativním textem, která byla v amerických rádiích zakázána, protože satiricky kritizovala George Bushe. V roce 2008 vydala desku Funhouse a v roce 2012 The Truth About Love, kde můžete slyšet duety s Lily Allen, Natem Ruessem či dokonce s Eminemem.

Herecká kariéra
***
Pink si zahrála ve filmech jako Ski to the Max (2000), Rollerball (2002), Charlieho andílci: Na plný pecky a objevila se také v hororu Katakomby. Byla na listině osobností, které měly hrát Janis Joplin v její biografii Gospel According to Janis, ale účast odřekla s tím, že by film byl neslušný k této osobnosti, protože filmoví tvůrci nechtěli zahrnout její smrt předávkováním heroinem.
Když Sony Pictures Entertainment projevilo žádost o její účast v dalším dílu Charlieho andílků, P!nk řekla: "doufám, že budu moci svou roli hrát jako zlá holka!"

Osobní život

Manželství

V roce 2005 celkem netradičně požádala o ruku motokrosového závodníka Careyho Harta, během jeho závodu. V ruce držela tabuli s nápisem: "Vezmeš si mě?" a na druhé straně bylo napsáno: "Myslím to vážně!". Poté co si Carey tabuli přečetl, málem způsobil nehodu. Nakonec se doopravdy vzali. Odehrálo se to 7. ledna 2006 v Kostarice při romantickém západu slunce. Jejich manželství však netrvalo dlouho. O dva roky později podepsali žádost o rozvod.

PETA

Co o P!nk možná nevíte, je fakt, že půosbí jako přední bojovnice organizace PETA. Svým hlasem přispívá ke kauzám jako například boj proti KFC. Poslala dopis Princi Williamovi, v němž ho kritizuje kvůli honu na lišku a jeden poslala také Královně Alžbětě, kde protestovala proti použití pravé medvědí kožešiny na čepicích londýnské hradní stráže.V listopadu roku 2006 zmínila v časopise News of the World, že byla znechucena kolegyní Beyoncé, která nosila pravou kožešini a ve spojení s PETA dokonce kritizovala Australský vlnařský průmysl. Není proto divu, že se zpěvačka zapojuje i do charitativních projektů jako je UNICEF, Organizace za ochranu lidských práv, Save the Children či ONE Campaign, atd.

Robbie Williams musel zrušit závěr turné

Robbie Williams musel zrušit závěr turné

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.