Biografie

Lubomír Lipský

Narodil se 19. dubna 1923 v Pelhřimově. Jeho otec byl nadšeným hercem, což po něm Lubomír podědil. Poprvé se objevil na jevišti roku 1935 ve Strakonickém dudákovi. Navíc se podílel na založení Dramatického studia mladých. Tamní ochotníci vytvořili tajně kabaretní pásmo Rozbitá trilogie, se kterým později hostovali v Praze. Tam si jich všiml režisér Jan Škoda a dostali od něj nabídku na založení divadla v hlavním městě. Vzniklo tak Divadlo satiry. To bylo ale později zlikvidováno úřední mocí a Lubomír Lipský tak přijal angažmá v Realistickém divadle. Roku 1950 přešel do Městských divadel pražských, kde setrval 40 let. Ve filmech se začal objevovat od roku 1946 spíše v menších rolích. Hlavní roli ztvárnil ve filmu Šest medvědů s Cibulkou, kde mohl uplatnit velkou škálu svého talentu.

Jaroslav Štercl

Narodil se 18. listopadu 1919 v Blovicích u Plzně a zemřel 4. dubna 1996 v Praze. Působil jako český herec, komik, lidový bavič, muzkálový a operetní zpěvák a trampský muzikant. Zároveň byl jedním z nejoriginálnějších českých komiků. Zahrál si drobné role v mnoha desítkách filmů a televizních pořadech. Objevoval se také na prknech Hudebního divadla v Nuslích. Díky svým encyklopedickým vědomostem v nejrozličnějších oborech se stal jedním z prvních odborných poradců v televizních vědomostních soutěžích.

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.