Biografie

Josef Dvořák

Narodil se 25. dubna 1942 v Horní Cerekevi. Nejprve hrál s Jitkou Molavcovou a Jiřím Suchým, později ale vytvořil samostatnou skupinu. Jeho první divadelní zkušenosti se připisují Kladivadlu v Ústí nad Labem, později pak divadlu Semafor. Na televizních obrazovkách se objevil v seriálech jako: Nemocnice na kraji města, Byli jednou dva písaři, Arabela či Návštěvníci. Zahrál si také ve filmech: Jáchyme, hoď ho do stroje, Černí baroni, atd. Krom toho proslul svou tvorbou pro děti. S Jitkou Molavcovou, Štěpánkou Haničincovou, Pavlem Zedníčkem a dalšími herci vytvářel sérii pořadů Malý televizní kabaret. Propůjčil také svůj hlas mnoha večerníčkovým postavám (např. Maxipes Fík, Bob a Bobek).

Petr Nárožný

Přišel na svět 14. dubna 1938 v Praze. Již v dětských letech působil v ochotnickém divadle. Roku 1968 se stal poloprofesionálním moderátorem a bavičem na koncertech skupiny Rangers, které uváděl s kolegou Michalem Pavlatou. Od roku 1973 vystupoval v komické trojici s Luďkem Sobotou a Miloslavem Šimkem, kdy dostal angažmá z divadelního spolku Semafor. Sbíral zkušenosti a vypracoval se až na velmi úspěšného profesionálního divadelního a filmového herce.

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.