J. Adamová P. Nárožný - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Jaroslava Adamová

Narodila se 15. března 1925 v Praze a zemřela 16. června 2012 tamtéž. Vystudovala konzervatoř a posléze získala první angažmá v Divadle na Vinohradech. Později se stala členkou Divadla ABC a Městských divadel pražských. K nejvýznamnějším filmovým rolím patří Tolstého Anna Karenina, Dürrenmattova Klára Zachanassjanová, Ibsenova Hedda Gablerová a mnoho dalších. Stala se taky jednou z legend českého dabingu, přičemž za své celoživotní působení v dabingu získala Cenu Františka Filipovského. Za výborné herecké výkony byla oceněna roku 1977 cenou Thálie za celoživotní dílo. Roku 1967 byla jmenována zasloužilou umělkyní a o dva roky později dokonce obdržela Státní cenu.

Petr Nárožný

Přišel na svět 14. dubna 1938 v Praze. Již v dětských letech působil v ochotnickém divadle. Roku 1968 se stal poloprofesionálním moderátorem a bavičem na koncertech skupiny Rangers, které uváděl s kolegou Michalem Pavlatou. Od roku 1973 vystupoval v komické trojici s Luďkem Sobotou a Miloslavem Šimkem, kdy dostal angažmá z divadelního spolku Semafor. Sbíral zkušenosti a vypracoval se až na velmi úspěšného profesionálního divadelního a filmového herce.

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.