Biografie

Lubomír Lipský

Narodil se 19. dubna 1923 v Pelhřimově. Jeho otec byl nadšeným hercem, což po něm Lubomír podědil. Poprvé se objevil na jevišti roku 1935 ve Strakonickém dudákovi. Navíc se podílel na založení Dramatického studia mladých. Tamní ochotníci vytvořili tajně kabaretní pásmo Rozbitá trilogie, se kterým později hostovali v Praze. Tam si jich všiml režisér Jan Škoda a dostali od něj nabídku na založení divadla v hlavním městě. Vzniklo tak Divadlo satiry. To bylo ale později zlikvidováno úřední mocí a Lubomír Lipský tak přijal angažmá v Realistickém divadle. Roku 1950 přešel do Městských divadel pražských, kde setrval 40 let. Ve filmech se začal objevovat od roku 1946 spíše v menších rolích. Hlavní roli ztvárnil ve filmu Šest medvědů s Cibulkou, kde mohl uplatnit velkou škálu svého talentu.

Felix Holzmann

Narodil se 8. července v Teplicích a zemřel 13. září 2002 v Německu. Jeho scénky měly charakter dialogu a byly vždy skvěle promyšlené. Vytvořil typ opravdu natvrdlého chlápka, kterému všechno dochází hrozně dlouho a ještě ke všemu zvláštně tázavě zpěvavým hlasem protahuje koncovky.

V jeho vystupování mu byli partnery František Budín, Lubomír Lipský, Viktor Maurer, Milan Neděla, Miloslav Šimek, Zdeněk Dítě, Iva Janžurová či Karel Gott.

Těsně před svou smrtí získal ocenění v podobě platinové desky od Supraphonu. Tvrdí se, že během II. světové války sloužil v německé armádě v západní Evropě a po válce strávil rok v sovětském zajetí. K tomuto tvrzení ale chybí upřesňující dokumenty, které by to stoprocentně potvrdily.

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.