Biografie

Milan Lasica

Narodil se 3. února 1940 ve Zvolenu. Vystudoval dramaturgii se zaměřením na divadla malých forem na VŠMU v Bratislavě. Svoje autorské dialogy začal předvádět již při studiích, kdy vystupoval v Tatře. Jeho kariéra zaznamenala pozice jako dramaturg Československé televize, členství v divadlech Korzo, Večerní Brno, zpěvohry Nové scény v Bratislavě a šéfoval Štúdiu S, kde dodnes působí jako ředitel. Ve své tvorbě si bral za vzor komiky jakými byli Voskovec, Werich a Horníček. Začínal psaním autorských dialogů a scének pro sebe a svého partnera Júlia Satinského. Porušoval v nich veškerá pravidla realistického divadla. Roku 1989 byl jmenován zasloužilým umělcem a v roce 2003 byl odměně prezidentem České republiky Václavem Klausem státním vyznamenáním - Medaile za zásluhy.

Július Satinský

Přišel na svět 20. srpna 1941 v Bratislavě a zemřel 29. prosince 2002 ve stejném městě. Jeho herecký talent se v něm projevoval již v dětských letech. V roce 1958 vyhrál recitační soutěž Hviezdoslavův Kubín. Vystudoval pedagogiku, ale profesi učitele nikdy nevykonával. Toužil se stát hercem, avšak ke studiu herectví nebyl přijat. Začal tedy studovat dramaturgii a ve svém oboru se uplatnil v Československé televizi v Bratislavě. Od roku 1959 vystupovali s Milanem Lasicou jako komické duo v autorských pořadech. V období normalizace ale naráželi na spoustu překážek, až byli na Slovensku zakázáni. In memorian byl Július Satinský v roce 2003 vyznamenán Medailí za zásluhy

Festival Pohoda zveřejnil první hvězdy

Festival Pohoda zveřejnil první hvězdy

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.