Šimek & Krampol - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Miloslav Šimek

Miloslav Šimek se narodil 7. března 1940 v Praze a zemřel 16. února 2004 tamtéž. Vystudoval Pedagogický institut a stal se učitelem. Na VŠ se setkal s Jiřím Grossmannem, se kterým založili humoristickou dvojici a aktivně začali vystupovat v divadle Semafor a jejich spolupráce jim vydržela až do smrti Grosmanna.

Poté spolupracoval s Petrem Nárožným, Luďkem Sobotou a Jiřím Krampolem. Po výpovědi z divadla Semafor kvůli neshodám s Jiřím Suchým, založil Divadlo Jiřího Grossmanna, kde se jeho uměleckou partnerkou stala Zuzana Bubílková. Spolupráce jim vydržela až do 16. února 2004, kdy si pro něj přišla smrt.

Jiří Krampol

Narodil se v Buštěhradě 11. 7. 1938. Dětství strávil na Žižkově, což mu zajistilo spoustu historek, které dodnes prezentuje během televizních vystoupení. Zájem o herectví v něm probudila platonická láska k Mileně Dvorské. Jeho další školní kroky tedy mířily na DAMU. Po jejím absolvování v roce 1962 následovalo první angažmá v Divadle na Fidlovačce a v tomtéž roce přešel Na zábradlí. Hostoval ve spoustě scénách různých divadel. Rok 1983 mu přinesl nástup do Semaforu, kde spolu s M. Šimkem vytvořili autorskou dvojici. Později založili Divadlo Jiřího Grossmanna, kde pokračovali ve své tvorbě. Nic ale netrvá věčně a Krampol s Šimkem v 90. letech ukončili spolupráci.

Krampol se uplatnil také u filmu, kdy hrál často typově výrazné mladíky s energickým nábojem a pochybnými vlastnostmi. Kromě divadla, filmu a televize se našel i v dabingu. Například po smrti Františka Filipovského namluvil některé filmy s L. de Funésem a mnohé další.

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.