Biografie

Jiří Krampol se narodil v Buštěhradě 11. 7. 1938. Dětství strávil na Žižkově, což mu zajistilo spoustu historek, které dodnes prezentuje během televizních vystoupení. Zájem o herectví v něm probudila platonická láska k Mileně Dvorské. Jeho další školní kroky tedy mířily na DAMU. Po jejím absolvování v roce 1962 následovalo první angažmá v Divadle na Fidlovačce a v tomtéž roce přešel Na zábradlí. Hostoval ve spoustě scénách různých divadel. Rok 1983 mu přinesl nástup do Semaforu, kde spolu s M. Šimkem vytvořili autorskou dvojici. Později založili Divadlo Jiřího Grossmanna, kde pokračovali ve své tvorbě. Nic ale netrvá věčně a Krampol s Šimkem v 90. letech ukončili spolupráci.

Krampol se uplatnil také u filmu, kdy hrál často typově výrazné mladíky s energickým nábojem a pochybnými vlastnostmi. Kromě divadla, filmu a televize se našel i v dabingu. Například po smrti Františka Filipovského namluvil některé filmy s L. de Funésem a mnohé další.

Divadlo Semafor je unikát! říká producentka Naďa Dvorská

Divadlo Semafor je unikát! říká producentka Naďa Dvorská

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.