Biografie

Boleslav Polívka se narodil 31. července 1949 ve Vizovicích. Na střední škole vystupoval s komickým kvartetem a odtamtud pokračoval na brněnskou JAMU. Roku 1972 společně založili Divadlo Husa na provázku a v roce 1993 založil své vlastní Divadlo Bolka Polívky.

Ve své tvorbě, kdy obvykle ztvárňoval hlavní postavy, se inspiroval klauniádou, komedií dell'arte a filmovou groteskou. Získal si obdiv a uznání po celém světě. Není proto divu, že často spolupracuje se zahraničními umělci a divadly.

Poprvé se před kamerou objevil jako Mageri v Baladě pro banditu roku 1978. Do širšího povědomí se potom zapsal filmy jako Kalamita, Šašek a královna a hlavně Dědictví aneb kurvahošigutentag, na kterém se podílel jako scénárista.

Za svou roli faráře Holého ve filmu Zapomenuté světlo obdržel Českého lva a cenu za herecký výkon na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary v roce 1997. Další Český lev ho čekal za roli ve filmu Musíme si pomáhat, který byl mimochodem nominován na Oscara.

Je také dobře známý jako recesista. V TV se objevil se dvěma zábavnými pořady Manéž Bolka Polívky a Bolkoviny.

Horkýže Slíže slaví 20 let, na jaře vyrazí na velké turné

Horkýže Slíže slaví 20 let, na jaře vyrazí na velké turné

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.