Biografie

Yvonne Přenosilová se narodila 2. července 1947 v Praze. Svou kariéru začala konkurzem v Semaforu. S písničkou Malageňa ji do divadla nepřijali, ale všiml si jí skladatel Karel Mareš.
Zazpívala si s Olympikem, pak se stala členkou nově vzniklé skupiny Apollo a časem hrála i ve zmiňovaném Semaforu.

Roku 1965 ji pozvali hosté z anglických klubů na třítýdenní pobyt do Londýna. Zde se stal jejím manažerem pan Alcock. Yvonne tak zazněla v londýnském rozhlase, nazpívala gramodesku When My Baby Cries/Come on Home. Uspořádala též dva úspěšné koncerty v klubech, vystupovala v televizi a psali o ní v tisku. Společně se skupinou Rolling Stones v nejpopulárnějším pořadu Ready, Steady, Go!

V roce 1968 emigrovala do SRN za svými rodiči. V Mnichově, kde žila 26 let, se neúspěšně pokusila o kariéru pod jménem Silová. Nejdříve pracovala u společnosti British Airways. Zde se seznámila se svým manželem advokátem von Schuckmannem. V Německu se stala redaktorkou Rádia Svobodná Evropa a spolupracovala s Karlem Krylem. V roce 1994 se natrvalo vrátila do Prahy.

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.