Biografie

V Kutný Hoře vždycky bylo je a doufám že i bude hodně kapel. V srpnu roku 2002 jsem se rozhodnul po jedný výborný párty v Antonínově dole, že bych mohl založit novou kapelu v našem rodným městě. Měl jsem od začátku v hlavě, že by to mělo být punkrockovýho náboje s velkým kusem nadsázky a srandy. Už tenkrát na tý akci padlo po několika vypitých pivech, že by se to mohlo jmenovat Banánový Rybičky.

Při příjezdu zpátky domů jsem tak nějak pokukoval po muzikantech, protože jsem k sobě chtěl nějaký nový ksichty, který nebyly okoukaný ze zaběhlých KH kapel. Napadnul mě Peťan Lebeda, kterého jsem občas potkával v hudebce, kam on na rozdíl ode mě chodil pravidelně. Peťa přijal a teď přišel hlavní problém – bubeník. Těch je vždycky málo a tak to trvalo trochu delší dobu. Už jsem měl v hlavě dlouho Ondru Štorka, protože na jedný školní akademii sem ho viděl hrát se školní kapelou a moc se mi líbilo jak bubnoval. Ozval jsem se mu a po troše přemlouvání se to povedlo.

Začalo se zkoušet v domově dětí a mládeže v Kutný Hoře. Byly pokusy jako harmonikářka Verča, která byla sice výborná, ale už tenkrát jsme tomu nijak neholdovali a uznali, že se to k tomu co chceme hrát nehodí.

První koncert proběhl 22.11.2002, tedy asi necelý měsíc po první zkoušce, v kutnohorském klubu Česká 1 se skupinami Laxans, Nawzdory a Agarwean (což byla a stále je metalová kapela kde hraje Ondra i Peťan). I když původně jsme udělali kapelu jen na jeden koncert a spíše zahrání pro kamarády, natolik se to líbilo, že jsme si řekli, že ještě pár koncertů uděláme a dokonce jsme o dva měsíce déle, tedy v lednu 2003, nahráli první demo banánovejch Rybiček s názvem – Taková Normální kapela. Na CD bylo 13 písniček.

CD bylo natočeno za 3 hodiny se vším všudy v naší zkušebně. Od začátku jsme to prodávali za dvacku, tedy čistě za náklady a dost se toho prodalo a pomalu jsme se dostávali do podvědomí v Kutný Hoře a přicházeli koncerty v okolních vesnicích jako Malešov ,Křesetice, Jindice atd. na což pořád moc rádi vzpomínáme.

Neváhali jsme, a po úspěchu mezi lidma s prvním demem, jsme hned v červnu toho roku natočili u Peťana na chatě další demáč pod názvem – Kuthnaja Ghora. Zde asi vzniknul ten náš dementní zvyk, nazývat alba divně:D Zase bylo na CD 13 písniček a tomu jsme věrni pořád. Možná nějaká pověrčivost?? Kdo ví, asi jo.

O rok později, tedy 2004, už jsme si pošetřili nějakej ten peníz a vydali jsme pod vlastním „vydavatelstvím“ Four sheeps první lisovanou desku s barevným bookletem. Jmenovala se Krasnaja znova a tahle deska pro nás byla hroznej zlom. Hlavně hudební. V písních se oběvovala víc vlivu kalifornských kapel a díky tomu jsme začli používat jako označení žánru POP-PUNK. Tenkrát se tady kapely ještě takhle nenazývaly a v domění, že jsme toto spojení vymysleli, jsme ho dali spíš z legrace, protože je to vtipý spojení. Až později jsme zjistili, že si americký bandy takhle dávno říkaj, ale už jsme to nechali, protože to náš styl začlo víc než vystihovat.

Taky jsme natočili náš první klip k písničce Plovárna. Klip se točil už v naší třetí zkušebně v klášteře svatých Voršilek. Kde jsme až do teď, ale jen o 3 patra níž než původně. Tohoto CD se prodalo přes 2000ks jen na koncertech a přes obchod na našich stránkách.

Začali jsme zkoušet posílat CD do různých soutěží. Ve spoustě z nich nás v tom lepším případě vyfuckovali a v tom horším se vůbec neozvali. Mezi úspěchy v období tohoto CD patřilo například vítězství v soutěži Udělej si svůj festival od Rock for people, 3. místo v Naději beatu na radiu BEAT, účast v TOP 10 televizního pořadu POPRASK. A to už jsme pomalu v roce 2005. Zařazení klipu Plovárna do rotací TV Óčka, 3 místo od poroty a druhé místo od diváků na soutěži ROCK NYMBURK, vítězství v soutěži Bitva o Sázavafest a tím pádem možnost zahrát si na tomto velkém letním festivalu

Následovalo pár rozhovorů do novin a díky tomu i nějaké to pozvání na různé festivaly a koncerty. V září 2005 nám známý folkový zpěvák Luboš Pospíšil nabídl spolupráci s vydavatelstvím Supraphon. V říjnu a listopadu jsme nahráli první tři singly – Reality show, sexuální akrobat a wo-co-de! Asi se to na vydavatelství zalíbilo a od ledna 2006 už jsme nahrávali naše debutové album Adios Embryos!, které vyšlo pod značkou Supraphonu v březnu 2006. Následovalo mraky rozhovorů na rádiích, TV vystoupení, novinářské sezení a spoustu věcí o kterejch sme tehdy neměli ani páru. Kecali jsme většinou kraviny a dělali si prdel samy ze sebe a to nám vydrželo dodnes. Pořád totiž prosazujeme myšlenku : „ Když pobavit, tak hlavně sebe“

V létě 2006 bylo spousty koncertů, potkali jsme mnoho zajímavejch kapel – s některejma jsme se výborně skamarádili a funguje to dodnes a s jinýma ne, jako je to i u lidí. K této desce se natočili i dva klipy. Nejprve Sexuální akrobat – výborně fungoval v rádích a vyhrával hitparády, ovšem v TV se moc neohřál, druhý singl byl pravým opakem – 7 krát za sebou v prvních příčkách v Eso hitparádě, ale zase to nechtěli hrát moc rádia, protože to byla moc rychlá písnička…tím jsme se ale aspon s každou písničkou zvlášt dostali hodně na rádia i TV. Pořád se koncertovalo a koncertovalo. Jedno město za druhým a to bylo to, co nás nejvíc bavilo a do teď i baví. Je to kočovnej život víkendového typu, ale krásný. Poznávat nový lidi, mravy i nemravy:D

No a v roce 2007 už se za stálého koncertovaní začalo přemejšlet o novém CD…Nahráli jsme tedy u Peťi na chatě demo asi s 11 písničkama a v létě opět s dalšíma 10 písničkama a šlo se vybírat. Pak jsme si to ještě na jedný dovolený dali dohromady textově a hudebně, dělali se aranže a vyšlo nám z toho opět 13 písniček. V říjnu se šlo do studia Zdenka Šikýře v Hostivaři. Tam jsme přes měsíc bydleli, nahrávali, spali a to každej den. Byl to pro nás novej zážitek, protože předchozí album jsme točili v Kolíně u Ládi Douska a tam jsme denně dojížděli. Ale ponorka se nám v Hostivaři nedostala a za pomoci Zdeňka a a hlavně Mikeše, který nám dělal dozor kvůli výrazům a správný artikulaci a vůbec dohlížel na muziku, vzniklo nový album Amores Perros, voe! Tedy Láske je kurva, voe! Což je i jedna píseň na albu. V lednu 2008 se natočil klip k titulní písničce OOOU! A spolupracovali a hráli nám v něm kamarádi z různách kapel, například Honzík z Medvěd 009, Štěpán z Divokého Billa, Toník z Konec konců nebo Maart ze Selfish. Nahrávání bylo fajn a dobře se popíjelo. Deska vyšla 21.března v první jarní den a s tím se rozjelo i AMORES PERROS TOUR…

Těšíme se na každého z vás na koncertech

Kuba, PeŤan a Ondra…

Po čtyřiceti letech vyjde živák The Who

Po čtyřiceti letech vyjde živák The Who

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.