Robert Plant - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Robert Plant je anglický rockový zpěvák, nezaměnitelný hlas legendárních Led Zeppelin, zároveň objevitel nových hudebních světů, nositel Řádu britského impéria a několika cen Grammy.

V současnosti tvoří a vystupuje s kapelou Sensational Space Shifters, kterou založil v roce 2002.

Je to to jeden z nejvýznamnějších žijících rockových zpěváků a hudebníků, kapela míchá africké trance, psychedelii a taneční rytmy 21. století.

Do jedné působivé hudební smrště splétají klasické zeppelinovské skladby, mississippské blues i pastorální motivy.

Kapelu Sensational Space Shifters tvoří další velké osobnosti světové hudby – Juldeh Camara, západoafrický mistrovský hráč na jednostrunné housle riti dokáže uvést dav do extáze, kytaristi Skin Tyson a Justin Adams cestují s nástroji od hlubokých groove tónů až po transcendentální výšiny, bristolský mistr trip hopu John Baggott vládne elektronikou, zatímco baskytarista Billy Fuller a bubeník Dave Smith tvoří jednu z nejsilnějších a nejinovativnějších rytmických sekcí, které kdy Planta doprovázely.

Robert Plant v 80. letech, po zániku Led Zeppelin, zahájil sólovou kariéru a některá alba nahrál s Jimmym Pagem, bývalým kytaristou Led Zeppelin.

Spolupracoval také se zpěvačkou Alison Krauss. Výsledkem jejich kooperace je album Raising Sand.

Za dva měsíce můžete mít Hondu Johna Lennona

Za dva měsíce můžete mít Hondu Johna Lennona

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.