Biografie

Skupina Divokej Bill patří v České republice k těm nejoblíbenějším a nejúspěšnějším.

Pokchází z Úval u Prahy a žánrově ji lze zařadit do katagorie folk rock.

Za víc než patnáct let existence má na kontě přes tisíc odehraných koncertů, vyjížděla na společná turné např. se skupinami Čechomor, Tři sestry nebo v Anglii spolu s formací The Levellers.

Kapela Divokej Bill vznikla v průběhu roku 1998.


Během dvou let se ustalovala jají sestava a začalo se koncertovat, mimo jiné i na prvních ročnících festivalu Rock for People, díky čemuž vznikla spolupráce s Ameba Production, která se o kapelu stará dodnes.

Divokej Bill se přihlásili do několika soutěží (Rock Nymburk, Jim Beam rock, Broumovská kytara, Rock fest Dobříš) a většinu z nich vyhráli.

Firma Monitor EMI s nimi podepsala smlouvu na tři desky.

Podobní interpreti


První vyšla v roce 2000 pod názvem Propustka do pekel, o rok později následovala Svatá pravda a v roce 2003 nahrávka Mezi nima.

Pilotní singl „Znamení“ otevřel kapele cestu do rádií.

Divokej Bill posbírali celou řadu hudebních cen, patří ke stálicím tuzemských hudebních festivalů a jejich zatím poslední album má jednoduchý název 15.

Jaro 2014 věnovali turné Možná přijde i pekelník.

Související články

Kapela Divokej Bill ve čtvrtek zahájí turné

Kapela Divokej Bill ve čtvrtek zahájí turné

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.