Biografie

Krucipüsk je česká hudební skupina. Skupina hraje metal, thrash metal a hardcore. Jejími členy jsou Tomáš Hajíček, Jaroslav Gabriel, Marek Haruštiak a Vojtěch Douda.

V roce 1991 v Liberci vzniká skupina Krucipüsk vstupem leadera punkové skupiny „Hubert Macháně“ Tomáše Hajíčka (zpěv, bicí) do thrash-metalové skupiny „Veteš“ ve složení Pavel Zadražil (kytara), Petr Slavík (basa) a Jan Zrůst (bicí). Cca po měsíci zkoušení nastupuje Petr Paulus (druhá kytara). Pár měsíců na to vydává skupina debut s názvem „Ratata“ u firmy Monitor.

V roce 1993 probíhá turné s kapelou Debustrol a Kabát. Kapela se dále objevuje na CD výběrech „Ultrametal 1-3“, 13 fláků od Kaťáků atd. Dále skupina koncertuje a připravuje materiál na další desku.

Roku 1996 Krucipüsk nahrává druhé CD s názvem „Cirkus dneska nebude“ ve stejném obsazení u firmy Monitor. K tomuto CD skupina jezdí velké letní festivaly atd.

V roce 1997 Tomáš Hajíček mění sestavu celé skupiny za účelem dalšího vývoje. Post kytary zaujímá Aleš Makyta (ex King Size), bicí nástroje Tomáš Marek (spousta libereckých skupin) a místo basy mají Sequencer. Po pár měsících zkoušení hledají baskytaru. Hraje s nimi např. Cizák (ex Debustrol), Peknuša (Drobný za bůra a Salomon Bob a další) a posledním který zůstává na tomto postu je Karel Adam (ex Vitacit, Citron, Kreyson)

V roce 1998 skupina nahrává CD "Bigada bigada baby“, které vychází u firmy Popron a s níž objíždějí koncertní podia.

Na jaře roku 1999 se Hajíček loučí s kytaristou Alešem Makytou a jeho místo obsazuje Robin Davídek (ex Motorband, Vitacit). Po pár měsících odchází bubeník Tomáš Marek k Lucii a na jeho místo přichází Pepa Cigánek (ex Habera, Dodo Doležal, Wain)

Roku 2000 místo bubeníka obsazuje Daniel Hafstein (ex Mewa, Kreyson, Vitacit, Motorband, Brichta). Po třech měsících se loučí a zůstává věrný své domovské kapele Mewa a post bubeníka zaujímá liberecký Vojta Douda (ex Black Cat)

V roce 2001 jedou tour s Divokým Billem, hned poté s kapelou Doga a objíždí festivaly.

Roku 2002 skupina vydává nové CD s názvem „4“ u firmy „Sokol Power Voices“. V červnu 2002 opouští kapelu R.Davídek a K.Adam. Post kytary obsazuje René Rypar (ex Eleison, nyní Support Lesbiens) a baskytara Jarin Janek (ex Eleison, nyní Benedikta). Manažerskou firmou se jim stává Pink Panter.

V sezóně 2002-03 skupina vydává páté CD s názvem „Druide!“ opět u firmy EMI-Monitor, vzápětí vyjíždí na celorepublikové turné s kapelou Kabát s průměrnou návstěvností 15000 posluchačů. Poté opět koncertuje na všech tuzemských velkých i malých festivalech.

V roce 2005 René Rypar odchází do „Support Lesbians“ a jeho místo zaujímá Jarmut Gabriel (ex Mewa). Dále koncertují cca 90 koncertů ročně. Po půl roce odchází Jarin Janek do domovské skupiny „Benedikta“ a střídá ho slovenský baskytarista Maťo Ivan (ex BSP, Chameleón). Koncertují a pomalu připravují materiál pro další CD.

V průběhu roku 2006 po vzájemné dohodě odchází Maťo Ivan, post baskytary zaujímá Milan Cimfe (Studio Sono, One Season Band Michala Pavlíčka).

V roce 2007 skupina vydala šesté CD s názvem „Ahoj“.

 

The Osbournes nás opět pustí do soukromí

The Osbournes nás opět pustí do soukromí

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.