Biografie

Paul Simon a Art Garfunkel jsou američtí populární hudebníci známí pod společným jménem Simon & Garfunkel.

Potkali se na základní škole v roce 1953, když spolu vystupovali ve školní hře Alenka v říši divů (Simon jako Bílý králík, Garfunkel jako kočka Šklíba). V roce 1957 spolu založili duo Tom and Jerry a okusili první úspěch s malým hitem "Hey Schoolgirl". Jako duo Simon and Garfunkel dosáhli slávy v roce 1965 se singlem "The Sounds of Silence".

Jejich hudba byla uvedena ve filmu The Graduate, díky čemuž vešli do širšího povědomí publika. Jejich poslední album Bridge over Troubled Water, bylo poznamenáno několika odklady vydání, způsobenými jejich odlišnými uměleckými názory.

Simon a Garfunkel patřili mezi nejpopulárnější umělce 60. let a k jejich nejznámějším songům patří "The Sounds of Silence", "Mrs. Robinson", "Bridge over Troubled Water" a "The Boxer".

Jsou držiteli několika cen Grammy, byli uvedeni do Rock and Rollové síně slávy a Long Island Music Hall of Fame (2007). V roce 2004 časopis Rolling Stone zařadil Simona a Garfunkela na 40. místo svého seznamu 100 největších umělců všech dob.

Od rozpadu dua v roce 1970 se oba zpěváci několikrát sešli ke společnému koncertu. Nejslavnější byl Koncert v Central parku, který přilákal 500 000 lidí.

Panic! At The Disco oznámili vydání živáku

Panic! At The Disco oznámili vydání živáku

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.