Alan Parsons Project - Biografie | ABradio.cz

Biografie

The Alan Parsons Project je britská progressive rocková skupina aktivní v letech 1975 až 2007, založená Skotem Ericem Woolfsonem a Angličanem Alanem Parsonsem.
Skupina byla nesmírně populární v Severní Americe a v kontinentální Evropě, ve srovnání s tím byl úspěch doma malý.

Historie skupiny

Alan Parsons potkal Erica Woolfsona v kantýně Abbey Road Studios v létě 1974. Parsons právě řídil nahrávání alba skupiny Pink Floyd Dark Side of the Moon a byl producentem několika akcí pro EMI Records. Woolfson, textař a skladatel, pracoval jako příležitostný pianista a byl autorem materiálu pro koncepční abum založené na díle Edgara Allana Poea.

Parsons požádal Wolfsona, aby se stal jeho managerem. Woolfson už byl úspěšným manažerem několika skupin a umělců, mezi nimiž byli Pilot, Steve Harley, Cockney Rebel, John Miles, Al Stewart, Ambrosia a The Hollies.

Woolfson hned viděl možnosti, jak zkombinovat svůj a Parsonsův talent a tak se zrodila skupina Alan Parsons Project. Jejich první album Tales of Mystery and Imagination, mělo úspěch. V písni "The Raven" recituje herec Leonard Whiting veše Alana Parsonse s použitím vocoderu a podle poznámek na remasterovaném vydání z roku 2007, to byla první rocková písnička, kde byl digitální vocoder použit. Vydavatelství Arista Records se skupinou The Alan Parsons Project okamžitě podepsalo smlouvu na další alba.

Koncem 70. a začátkem 80. let pokračoval růst popularity skupiny, se singly jako "Games People Play", "Time" (Woolfson poprvé zpíval sólově) a "Eye in the Sky", které dosáhly úspěchů v žebříčcích.

Členové skupiny

    * Alan Parsons - klávesy, vocoder, produkce, engineering
    * Eric Woolfson - klávesy, zpěv, produkce
    * Andrew Powell - klávesy, orchestrální aranžmá

Katy Perry zůstala viset nad hlavami fanoušků

Katy Perry zůstala viset nad hlavami fanoušků

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.